Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55
Hcigar vt inbox esigara

Neden Elektronik Sigara Likiti Önemlidir?

Elektronik sigara neden kullanılmalıdır?

Tütün sigarası kullanan bir çok kişi hem maliyetinin artmasından hem de sağlık açısından sigarayı bırakmak istemektedir. Fakat bazıları için söylenildiğinde hemen bırakmak pek mümkün olmamaktadır. Ancak elektronik sigara likit ile çok daha kolay bir şekilde zamanla bırakmak mümkündür. Önceki dönemlere göre insanlar hayat şartlarının daha da zorlaşmasıyla birlikte sağlıklarına daha çok özen göstermeye çalışıyorlar, bu sebeple yurt dışında uzmanlar tarafından da tavsiye edilen e likit sigara ile istenilen sağlığa bir adım daha yaklaşmak artık daha kolay olacak.

 

Turkish delight e sigara likiti
Turkish delight elektronik sigara likiti

Elektronik sigarada kullanılan likit nasıl olmalıdır?

Her şeyden önce likit kaliteli olmalıdır. Çünkü bu sıvı sayesinde içeri çekilen buharın oluştuğu unutulmamalıdır. Bu sebeple iyi araştırılarak güvenli bir yerden alınması en doğru tercih olacaktır. Eğer ki emin olunamıyorsa elektronik sigara kullananlardan tavsiye istenebilir. Bir de bu elektronik sigara dolum sıvıları için nikotin oranları vardır. Yani ilaçlarda kullanılan doz oranı gibi düşünülebilir. Böylelikle yavaş yavaş nikotin oranı azaltılarak son aşamada sıfır nikotinli likit sıvı seçilerek sadece keyif için de kullanılabilir, bir nevi el alışkanlığı gibi. Peki, dolum sıvısının orjinal mi yoksa sahtemi olduğu nasıl anlaşılır? Bunun için likit seçimi ve satın alınma işlemi esnasında aşağıda paylaşılan bilgilere dikkat edilmesi faydalı olacaktır.

 

1) Orjinal olmayan dolum sıvılarının şişeleri plastiktendir ve beyaz renktedir.

2) Şişe üzerinde her hangi bir yerde bandrol yapıştırılmamıştır.

3) Şişenin üzerinde nikotin oranını gösteren(mg) rakam bilgisi bulunmaz.

4) Şişenin üzerinde son kullanma tarihi yazılı değildir.

5) Şişenin içerisine konulmuş olan sıvılar normalden daha akışkan yapıdadır.

6) Şişe kapağının ağız kısmında plastik kilit olmaz.

7) Şişenin ağız kısmını kaplayan plastik jelatin güvenlik şeridi bulunmaz.

 

Likitlerdeki iki temel unsur olan Vg ve Pg önemlidir, Pg; gıda tatlandırıcısı olarak kullanılan berrak, renksiz olan bir sıvıdır. Bitkisel gliserin olan Vg ise; kozmetik ürenler için, gıdaların üretiminde ve likitlerde kullanılan bir sıvıdır. Vg doğal ve organik bir sıvı olduğu için kalın bir yapıdadır. Çünkü bitkisel yağdan üretilmektedir. Bu sıvılarla ilgili kontrol yapılmak istendiğinde, Pg’ nin ince Vg’ nin kalın olacağı unutulmamalıdır.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font