Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Likit Nedir Ve Ne İçin Kullanılır?

Sigara bağımlısı insanların mevcut bağımlılıklarından kurtulabilmesi amacıyla çeşitli arayışların varlığı söz konusudur. Bu arayışlar neticesinde de birçok ürün piyasada yerini almış ve sigara tiryakilerine umut olmuştur. Sigara bağımlısı insanların bağımlılıklarından kurtulabilmeleri için en iyi seçenekler arasında ise hiç şüphesiz elektronik sigaralar gelmektedir.

Likit nedir?

           Likit nedir? Şeklinde bir soruya cevap olarak şu şekilde bir açıklama yapılabilir. Sigara tiryakileri için bir kurtarıcı niteliği taşıyan elektronik sigara kullanımı git gide yaygın bir hale gelmiş durumdadır. Ancak elektronik sigaralarda dolum sıvısı olarak kullanılan bir maddeye gereksinim vardır. Bu madde elikit olarak adlandırılmıştır.

Akışkan bir yapıya sahip olan bu dolum sıvısı elektronik sigaranın içine doldurulmakta ve bu şekilde kullanılmaktadır. Elektronik sigara içine doldurulan sıvı elektronik sigaranın özel tasarım yapısı sayesinde buhara dönüşmekte ve sigara dumanı gibi bir görünüm sergilemektedir. E-liquid olarak da tanımlanan elektronik sigara dolum sıvısı, elektronik sigara kullanımında önemli bir yere sahiptir.

E Likit Aroması

Elektronik sigaralarda kullanımı son derece önemli olan elikitler kullanıcının zevkine göre e likit aroması ile aromalı bir hale dönüştürülebilir bir yapıdadır. Bunun anlamı elektronik sigarada kullanmak istediğiniz elikit’in lezzetine siz karar veriyorsunuz demektir. İstediğiniz tada ve aromaya sahip elikit kolaylıkla temin etme imkânınız söz konusu olmaktadır.

Elikit Tercihinde Önemli Olan Hususlar

Sigara tiryakileri için adeta bir kurtuluş olan elektronik sigaralarda kullanılan dolum sıvılarının orijinal olması özellikle sağlık açısından son derece önemlidir. Çünkü dolum sıvıları buharlaşarak akciğerlere nüfuz eder. Orijinal ve kaliteli dolum sıvıları sağlık açısından bir tehdit oluşturmazken aynı durum kalitesiz dolum sıvılarında tam aksi bur durum ortaya koymakta sağlığı olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Bu bakımdan dolum sıvısı diğer bir adıyla elikit alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktaların varlığı söz konusudur. Elikit alırken alacağınız ürünün ambalajının kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Ambalajın üzerinde mutlaka son kullanma tarihi, üretici firma markası ve bandrol bulunması gerekir. Taklit likitlerin ambalajları kalitesizdir. Üzerlerinde de son kullanma tarihleri ve bandrol yer almaz. Sağlıklı bir yaşam için kaliteli likit kullanmaya özen göstermeniz son derece önemlidir.

 

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font