Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Likit Nedir?

Elektronik sigaralar, hayatımıza kısa bir süre önce girmiş teknolojik cihazlardır. Bu cihazların amacı, sigara bağımlılığı yaşayan ve bu bağımlılıktan kurtulmayı başaramayan kişilere yavaş yavaş sigara kullanımını azaltmaktır. Elektronik sigaraların çalışma prensibi, cihazın içerisine koyulan sıvının çekilmesine dayanmaktadır. Normal sigara içimlerinde her çekişte dışarıya duman verilirken, elektronik sigaralarda sıvının ısıtılması ile birlikte buhar verilmektedir. Bu buharın oluşmasını sağlayan sıvıya da likit denmektedir. Likit, kelime anlamı olarak akışkan sıvı anlamına gelmektedir. Bu sebeple de cihazların içerisinde bu malzeme kullanılır.

 

Likit, dilimizde Türkçe olarak kullanılmaktadır. E-liquid olarak da bilinmektedir. Ürünün asıl amacı, kullanıcıları psikolojik olarak rahatlatmaktadır. Tamamen sigara görünümü kazandırılan elektronik cihaz sayesinde kişi sigara içiyormuş gibi hisseder. Araştırmalara göre de elektronik sigaranın her hangi bir zarar bulgusuna rastlanmamıştır. Bu sebeple de bu cihaz zararsız olarak bilinmektedir.

 

Likit Nasıl Oluşur?

Likit içerisinde birbirinden farklı ve çeşit çeşit aroma bulunmaktadır. Bu aroma, sigaranın sertliğini ve kokusunu etkilemektedir. İnternet üzerinden alınmakta olan hazır likitler, kullanıcıların isteği doğrultusunda hazırlanmaktadır. Normal sigarayı sert ve ağır şekilde içmeyi tercih eden kişiler, likitin içerisinde bulunan bu dozajı arttırmakta ve aynı şekilde sigara içmeye devam etmektedir. Gün geçtikçe de bu dozajı yavaş yavaş düşürmekte ve sigaranın zararını en alt seviyelere indirmektedir.

 

           E likit aroması, Vg ve Pg olmak üzere toplamda 2 farklı çeşide ayrılmaktadır. Bu çeşitlerin anlamı birinin bitkisel, diğerinin ise gliserin içerikli olmasıdır. Likit kullanımı esnasında belirli aralıklarla rutin olarak likitin değiştirilmesi, elektronik sigara kullanıcılarını büyük maliyetlerden kurtarmaktadır. Fiyatı itibari ile elektronik sigaranın alış aşaması en maliyetli kısmıdır. Cihaz alındıktan sonra sadece likit için ufak miktarlarda para ödenmektedir. Bu sayede normal sigaralardan çok daha ucuza gelmektedir.

 

Elektronik Sigara Aroması Nasıl Seçilir?

 

Elektronik sigaralarda asıl önemli olan likit içerisinde bulunan aromalardır. Aroma, kişinin isteği ve alışkanlığı doğrultusunda oluşturulup, sipariş edilir. Farklı kokularda ve tatlarda olan bu aromalar, birçok platformda satılmaktadır. Aromaların da kendi içerisinde 3 farkı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden üretici firmalar tarafından en çok tercih edileni yapay aromalarıdır. Yapay aromalar sayesinde oluşabilecek aroma bozukluklarının önüne geçilebilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font