Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Likit Kullanımının Faydaları Nelerdir?

Elektronik sigara cihazları sigara bağımlılığı problemi yaşayan insanların sigara bağımlılığından kurtulmasına amaçlayarak geliştirilmiştir. Elektronik sigaradan duman değil, su buharı gibi bir buhar çıkar. Su buharın geldiği yer elektronik sigara cihazının içerisindeki likittir.

 

Dışarıdan görünüş ve şekil olarak sigaraya benzeyen elektronik sigaralar, kullanıcılarda psikolojik olarak sigara içiyormuş hissi yaratmak için bu şekilde tasarlanmışlardır. Böylece sigara bağımlı olan kişiler bir eksiklik hissetmezler. Sigara bağımlılığının en büyük sebebi, sigaranın el alışkanlığı ve ağız alışkanlığı şeklinde kendini göstermesidir. Elektronik sigara, bu iki alışkanlığa da cevap vermektedir.

 

Likit dolum sıvısı nedir?

 

Likit elektronik sigara cihazının içerisindeki kartuş yapısına doldurulan bir sıvıdır. Likit sıvısı birden fazla maddenin bir araya gelmesiyle oluşur. Likit sıvısının içerisinde nikotin, gliserol, gliserin ve su gibi maddeler bulunur. Bu maddelerin ne kadar olacağı likitten likite göre değişiklik göstermektedir. Kullanıcı ne kadar nikotin oranına sahip likit içeceğini kendisi belirler. Likit çeşitlerinin üzerinde içerisinde ne kadar nikotin oranı bulunduğu yazmaktadır. Sigara bağımlılığından yeni kurtulmuş, kişilere öncellikle yüksek oranda nikotinli likitlerden başlanması daha sonrasında, nikotin oranının yavaş yavaş azaltılması tavsiye edilmektedir. Böylece sigara bağımlığından daha kolay kurtulunabilir.

 

Likit kullanımının faydaları nelerdir?

 

Likit kullanıma elektronik sigara içenler için çok önemlidir. Likit kullanmayan kişiler sürekli olarak yeni kartuşlar almak, kartuş değiştirmek zorundadırlar. Likit kullanıma öncelikle elektronik sigara içen kişileri yeni kartuş almanın ekonomik yükünden kurtarmış olur. Kartuşlara yeni likit doldurmak, kartuş değiştirme fiyatına kıyasla, kullanıcılar için yüzde 80 oranında daha karlıdır.

 

Likit kullanımının diğer bir faydası kişinin istediği aromada ve istediği kadar nikotin içeren likitleri seçebilme özgürlüğüdür. Likit çeşitleri çok fazladır, bu anlamda elektronik sigara kullanan kişi kendi kişisel zevklerine göre bir likit seçimi yapabilir.

 

Orijinal likit kutuları, topluca alınabilir. Aynı zamanda özel bir kilit şekline sahip olduğundan çocukların erişimine karşı korunması gerekmez. Yani likit kullanan kişiler likitlerini internetten veya başka bir yolla toplu bir şekilde sipariş edip, evinde kolayca koruyabilir.

 

Bunlara ek olarak içinde hiç nikotin bulunmayan likit çeşitlerinin olması ve likitin insan sağlığına herhangi bir zararının saptanmamış olması da kullanıcılar için yararlı olduğunu göstermektedir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font