Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Likit Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Elektronik sigara, sigara bağımlılığından kurtulamayan kişiler için tasarlanmıştır. Temel çalışma prensibi elektronik sigaranın içine konulan tüpteki likit sıvısının çekilmesine dayalıdır. Elektronik sigara içildiğinde dışarıya duman yerine likit sıvısından çıkan bir buhar verilir. Sigara şeklinde tasarlanan elektronik sigaralar, aynı zamanda kullanıcıları psikolojik olarak rahatlatmaktadır. Bunun sebebi sigara şeklinde olmalarından dolayı sigara içiliyormuş hissi yaratmalarından kaynaklanmaktadır.

 

Likit nedir?

Likit elektronik sigaranın kartuşunun içerisine doldurulan maddedir. Likit dolum sıvısı, çok farklı aromada bulunabilirler. Likit üretim, Pg ve Vg olmak üzere iki farklı çeşide ayrılır. İki farklı likit arasındaki Tek değişim birinin bitkisel aromalı olması, diğerinin propilen gliserin içerikli olmasıdır.

 

Likit kullanımının faydaları

Likidi zaman zaman değiştirmek sürekli yeni kartuşlar alarak, ekonomik külfete girme zahmetinden kurtarır. Likidi değiştirme fiyatı kartuş değişim fiyatının yüzde 80 i kadar daha karlıdır. Likit kullanımıyla, istenilen aromada ve istenilen miktarda nikotin içeren likit satın alınabilir. Bunun dışında likit kutuları, özel bir kilit şekline sahiptir böylece çocukların erişimine karşı ekstra bir koruma yapmak gerekmez. İçinde hiç nikotin olmaması istendiği takdirde nikotin içermeyen, sıfır nikotin içeren, likit bulmak mümkündür. Bu şekilde nikotin olmayan likit türleri, insanda nargile içme hissini oluşturacaktır. Likitlerin bir diğer faydasından bitkisel içeriğe sahip olmasıdır. Yapılan birçok araştırma sonucunda da likitler ile ilgili kesin bir zarar tespit edilememiştir.

 

Likit tüketimi nasıl olmalı?

Likit tüketimiyle ilgili genel tavsiyeler içerisinde en önemli tavsiye, sigara kullanmayı yeni bırakmış kişilerin öncelikle en yüksek nikotin oranlı likitlerden kullanmaya başlaması daha sonra nikotin oranını yavaş yavaş azaltmasıdır. Bu şekilde hem fiziksel hem de psikolojik olarak sigarayı bırakmak daha kolay olacaktır.

Likit kullanımıyla ilgili verilecek başka bir tavsiyede likitlerin orijinal bir şekilde alınması veya evde yapılmasıdır. Burada dikkat çekilmek istenen nokta, likitlerin içerisinde ne olduğunun bilinmesi gerektiğidir. Sahte alınan likitlerin içeresinde ne olduğu belli değildir. Bu tip likitlerin paketlerinin üzerinde de herhangi bir bilgi emaresi bulunmamaktadır. Bu tip likit kullanımı çok tehlikelidir. Eğer ekonomik bir şekilde likide ulaşılmak isteniyorsa, evde yapılması daha faydalıdır.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font