Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55
e sigara likiti

Likit Hangi Amaçla Kullanılır?

Likit Hangi Amaçla Kullanılır?

 

Elektronik sigaralar, teknoloji sayesinde kısa dönem önce üretilmiş olan bir sigara çeşididir. Sigara bağımlığı olan ve bu bağımlılıktan kurtulamayan kişileri yavaş yavaş bırakmaya ikna edecek bir buluştur. Görünümü ile tamamen sigaraya benzemesi sayesinde birçok kişi elektronik sigara kullanırken normal sigara içtiğini hissetmektedir. Araştırmalara göre normal sigaraya göre daha zararsız, hatta tamamen zararsız olduğu bilinen elektronik sigaralar, kişinin isteği doğrultusunda bir takım çeşit ve özellikler barındırmaktadır.

Likit Nedir?

Elektronik sigaraların kullanımında dikkat edilmesi gereken en büyük nokta içlerinde bulunan dolum sıvılarıdır. Dolum sıvısı, likit olarak da bilinmektedir. Satış sitelerinde ve platformlarında daha çok likit adı ile kullanılmaktadır.

Elektronik sigaraları, kullanım şekli olarak içerisinde bulunan likitin ısıtılması ve dışarıya buhar verilmesi şeklindedir. Normal sigarada dışarıya zararlı bir duman verilirken, elektronik sigarada sadece buhar verilmektedir. Bu bile diğer sigaraya göre zararsız olduğunu göstermektedir.

Likitler, e-liquid olarak da bilinmektedir. Likitlerin bu kullanımında dikkat edilmesi gereken en büyük nokta, bu dolum sıvılarının orjinal olup olmadığıdır. Orjinal olan dolum sıvıları zararsız olduğu gibi, orjinal olmayan ve sahte olan sıvılar ise sadece zararlı olmakla kalmayıp, birçok büyük riski de beraberinde getirmektedir. Bu sebeple de elektronik sigara kullanıcılarının en çok dikkat etmesi gereken konu dolum sıvılarının orijinalliğidir.

E Likit Aroması Nedir?

Elektronik sigaraların sevilmesinin asıl sebebi, kullanıcıya verdiği farklı tat ve kokulardır. Dolum sıvısı olarak bilinen likitlerin içerisinde kullanıcının isteği doğrultusunda birbirinden farklı koku ve tat koyulmaktadır. Doğada bulunan neredeyse her bitkinin kokusuyla yapılmış olan bu likitlerin, orjinal olduğu takdirde bir zararı bulunmamaktadır.

Likit, elektronik sigaranın yaygınlaşması ile evlerde de yapılmaya başlanmıştır. Fakat evde yapılan likitler orjinal üretim olmadığı için bir takım üretici hatasına maruz kalmaktadır. İnternetten ve bazı satış platformlardan erişilebilen bu dolum sıvıları, farklı çeşitlerde olmaktadır.

Sigarayı yeni bırakmış ve elektronik sigaraya da yeni başlamış kişiler, daha önceden kullanmakta olduğu sigara ağırlığına ve sertliğine göre dolum sıvılarını şekillendirmektedir. Sert içen kişiler, likit içerisinde bulunan katkı maddelerinin dozajını arttırıp azaltabilmektedirler. Çok yönlü kullanımı sayesinde de sigara tiryakilerinin çoğu elektronik sigaraları tercih etmektedir.

 

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font