Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Likit – E Likit Nedir?

Likit Nedir?

 

Elektronik sigara kullanımı, normal sigaraya göre daha az zararlı olduğu için büyük kitleler tarafından tercih edilmektedir. Fakat elektronik sigara kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken ve önemli konulardan birisi, içerisinde bulunan sıvılar, yani likitlerdir. Bu tür elektronik sigara kullanımlarında önemli olan sigaranın modeli ve ya markası değil, içerisinde bulunan sıvılardır.

 

           E likit aroması, elektronik sigaradan alınan tadı ve kokuyu değiştirmektedir. Cihazın temelini oluşturan bu bileşenin yapılışında ve ya alımında tamamen orjinal ürünler kullanılmalıdır. Orjinal olmayan sıvılar alınmamalı ve tercih edilmemektedir. Bunun asıl sebebi ise sigaranın her içe çekişte vücut içerisine buhar girmesidir. Orjinal olmayan sıvılarda da bu buharlar kimi zaman yüksek oranda tehlikeli olabiliyor.

 

Orjinal Olmayan Sahte Likitler Nasıl Anlaşılmaktadır?

 

Genel olarak orjinal likitler kalitesiz kutularda satılmaktadır. Sadece kutu görünümünden bile ürünün orjinalliği anlaşılabilmektedir. Likitler, genel anlamda tam olarak sıvı değildir. Sahte likitler ise daha sıvı ve daha akışkandır. Şişe üzerinde bandrolü bulunmayan sahte sıvılar, aynı zamanda son kullanma tarihini de etiket üzerinde belirtmez. Buna ek olarak, şişe üzerinde güvenlik şeridi de yer almamaktadır. Bu ve bunun gibi sahte likitlere denk gelindiği durumlarda, ürünün ne olduğu kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Bu sayede orjinal ürün alımı yaygınlaşmakta ve sigaranın verdiği zarar en aza indirilmektedir.

 

Dolum Sıvısı Olarak Bilinen E-Liquid ‘Mg’ ve ‘Ml’ Nedir?

 

Likit içerisinde ‘mg’ adı ile yazılan bir oran bulunmaktadır. Bu oran, sıvının içerisindeki bileşenlerin hangi dozda ve ne kadar olduğunu göstermektedir. Daha öncesinde sert ve ya ağır sigara içen kişiler, elektronik sigaraya ilk başladığı dönemlerde yüksek dozda sıvı kullanmaktadır. Bu sıvının da dozajı kullanım arttıkça yavaşça azaltılmalıdır. Kısaca elektronik sigaralar için mg, çıkan buharın nikotin oranını ve sertliğini belirtmektedir.

 

Likit içerisinde diğer kullanılan oran ise ‘ml’ olarak bilinmektedir. Bu ölçü, normal olarak kullanılan sıvı ölçü birimidir. Her türlü hazır şişelerin üzerinde ml olarak miktar belirtilmektedir. Orjinal likit üretimleri ise sadece 10 ml ölçek ile üretilmektedir. 10 ml’nin daha üzerinde üretilmiş ve ya daha altında üretilmiş ürünler orjinal üretim olmamaktadır.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font