Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Kullanılan Nbase Tehlikeli mi?

Bağımlılığınızın temelini oluşturan sigara illetinin de bırakılmasını önleyen en etkin madde nikotindir. Nikotinin sigara ve elektronik sigaralarda kullanılan miktarı vücut için yüksek tehlike teşkil etmemektedir. Yalnız iş nbase yani ev yapımı likitlerde kullanılan nbase lere gelince orda bir durmak lazım. Çünkü nikotin son derece süratli kana karışan bir madde ve deri ile temas etmesi anında çok çabuk kana karışmakta ve vücuda dağılabilmektedir. Böylelikle nikotin zehirlenmesinin ne demek olduğuna daha yakından şahit olabilirsiniz. Evde likit yapmanı böyle tehlikeleri var. Bu yüzden likit yaparken kesinlikle eldiven kullanmalı ve kullandığımız hammaddelerle temas etmekten kaçınmalıyız

Nbaselerin nikotin oranları genellikle piyasa da üç ,altı , dokuz , on iki ,yirmi dört , oyuz altı ,elli ,ve 100 mg lık olarak bulunabilmekte. Bu ürünler yüksek olanları alınarak daha sonra seyreltme işlemi yapılabilir ve karışımın istenen düzeyine seyreltilebilir. Seyreltme işlemi oldukça kolaydır. Nbase ler sadece propilen glikol , sadece bitkisel gliserin yada ikisinin birden belli oranlarda bulunduğu nikotin ilaveli karışımlar olarak satılmaktadır. Ama seyreltme işleminde zorlananlar için tamamı vg (bitkisel gliserin) yada tamamı pg (propilen glikol) olan nbaseleri tercih etmesini öneririz. Bu sayede işin matematiğinden daha az zorlanacaksınız.

Başta da belirttiğimiz gibi nikotinin elektronik sigara likitlerinde de kullanılmasının sebebi normal sigaranın vücuda verdiği ve vücutta bağımlılık yapan bu maddeyi yine vücuda daha sağlıklı yollarla temin etmek. Böylelikle hem beyinin ihtiyacı olan bağımlılık hissiyatını ona veriyoruz hem de daha temiz vücuda çok zarar vermeyen , dilimizin lezzet yelpazesini genişleten , daha yoğun ve zevkli bir buhar dünyası ile tanışıyoruz.

Kullandığımız nbase leri karışıma sokarken bütün karışım ürünlerinin hepsini göz önünde bulundurarak istenen nikotin seviyesi oluşturulmalıdır. Öncelikle kam gram yada kaç mililitre karışım hazırlanacak. Yani hacimsel mi yoksa ağırlıktan yola çıkılarak mı karışım hazırlanacak. Hassas terazi yardımı ile hazırlanan karışımlar yani ağırlık olarak hesaplanan karışımlar genel manda daha standart olmakta. Oluşturulacak likitin nbase indeki nikotin miktarı hassas terazi yardımı ile istenen seviyelere daha net düşürülmektedir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font