Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Kendi Elektronik Sigara Likitinizi Hazırlayın

Elektronik sigara sayesinde gerçek sigaranın verdiği zararlardan kurtulmak, oldukça kolaylaştı. Artık tüm dünyada sigara alışkanlığı olan kimselerin çoğu, elektronik sigaraya dönüş yapıyor. Elektronik sigara ile çok az miktarda nikotin ve tamamen zararsız su buharı kullanıldığından, gerçek sigara gibi zarar görmek söz konusu olmuyor. Piyasada satılan pek çok elektronik sigara likiti var. Fakat malzemelerini edinerek ev yapımı likit elde etmek de basit bir iş.

 Evde Likit Yapmak İçin Gereken Malzemeler

 

İçim yumuşaklığını veya sertliğini tamamen kendi isteğinize göre belirleyebileceğiniz ve zevkinize göre çeşitli aromalar ile zenginleştireceğiniz bir elektronik sigara likiti için üç temel malzemeye ihtiyaç var. Nikotin sıvısı veya nikotin bazı olarak tanımlanan Nbase, PG/VG biçiminde adlandırılan propilen glikol veya gliserin, ve tatlandırmak için aroma. Eğer meyve ya da farklı içeceklerin tadında bir likit istemiyorsanız, sade tütün aroması kullanabilir ya da aroma katmadan da likit hazırlayabilirsiniz. Bu malzemeler elde edildikten sonra, evde elektronik sigara likiti yapmak çok kolaydır. Hatta bir süre sonra yaratıcılığınızı kullanarak, çeşitli aromalarla hazırladığınız alternatif likit önerileri de türetmeniz söz konusu olacaktır. Elektronik sigara likitlerinde bu temel malzemelerin dışında korucuyu maddeler, aroma ve kıvam arttırıcı çeşitli bileşenler kullanılabiliyor. Ancak bunları kullanmadan sadece temel maddelerle likit hazırlayabilirsiniz.

 

Evde Likit Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Bu malzemeleri belli oranlarda kullanmak gerekiyor. Bu oranları, kendi içim sertlik derecenize göre belirleyebilirsiniz. Eğer sert bir içim ve bol duman istiyorsanız, nikotin bazını ve gliserini daha fazla katabilirsiniz. Likitteki su buharı oranını arttırmak için bu karışıma, yüzde 2 miktarında su eklemeniz mümkün.

 

Aromayı likite katarken, bunun oranının yüzde 5’i geçmemesine dikkat edin. Çünkü aroma miktarı çok yüksek olursa, boğazda tahriş yaratabiliyor. Ülkemizde likitler için gıda aromaları kullanılabiliyor. Fakat yurt dışında yapılan likitlerde, sadece elektronik sigara için üretilen aromalar kullanılıyor. Bu her iki aroma da, elektronik sigara likiti için uygundur. Hangisini tercih edeceğinize, denedikten sonra kendiniz karar verebilirsiniz. Evde likit yaparken, birkaç denemeden sonra kendi tercihinize en uygun likiti yapmaya başlayacaksınız.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font