Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Hangi Likit Seçilmeli ?

İçmeye başladığınız andan itibaren esiri olacağınız süt aromalı likitlerin tere yağ aroması ilavesi ile damak da bıraktı hoş lezzetle gün boyu içim likitlerinizi tekrar gözden geçirmenizi sağlayacaktır. Likit aromalarınızı seçerken birkaç lezzetli karışımları seçmekte fayda var. Çünkü tek aromalı lezzetler kestirilebilir lezzetler ve bir müddet sonra bıkkınlık verebiliyor. Tütün aromalarınında karışımlara dahil edilmesi ile oldukça farklı tatlar oluşturulup denenebiliyor.

Seçim aşamasında dikkat edilmesi gerekenlerden biriside nikotin oranıdır. Elektronik sigara likiti seçerken 0 – 3 – 6 – 9 – 12 gibi değerler okursunuz. Bu değerlere eğer sigarayı bırakıp elektronik sigaraya başlayan biriyseniz kullandığınız sigara ile doğru orantılı seçmekte fayda var.

Sıfır nikotine sahip bir elektronik sigara likit gerekli sertliği size vermez ve sizdeki nikotin isteğine cevap vermez ve dolayısı ile bağımlılığınızın karşılığı olan nikotini alamazsınız. Bu durumda sigara ihtiyacı giderilemediği için tekrar bir sigara içme isteği doğabilir. Bu yüzden içinde nikotin barındıran likitlerden almakta fayda var. Belli bir nikotin seviyeli likit içiminden başlanarak zamanla bu seviye düşürülebilir. Bu sayede nikotin bağımlılığı dolaylı olarak köreltilebilir. Likit seçiminde dikkat edilecek bir diğer husus içindeki maddelerin karışıma bağlı olarak belirlenen oranları. Elektronik sigaranın içinde bulunan propilen glikol maddesi içimin sertliğine etki eden bir maddedir. Bu maddenin oranının yüksek olduğu likitler almanız durumunda sert hissedilebilir bir likit alacağınızın farkında olmanız gerekir. Genellikle bu maddeden likitin içinde yüzde otuz ila yüzde yirmi aralığında olanları tercih edilir.

Likitin içinde bulunan bir diğer madde vegetable gliserin yani bitkisel gliserin ise çıkardığınız buhar miktarını arttırır ve içimi biraz yumuşatır. Aromayı da en fazla içine çeken madde bu maddedir. Yeteri kadar bekletilmiş bir likit bu maddenin aromayı yeterince içmesini sağlayarak gerekli demlenmeyi sağlar ve sağlıklı bir içimin zemini hazırlanmış olur. Yüksek miktarlarda likite  temas edilmesi durumunda veya çekilmesi durumunda eğer likitte fazla miktarda nikotin var ise , bu duruma maruz kalan kimselerde nikotin zehirlenmesi görülebilir . Bu kişilerde ani bayılmalar ,kusmalar , ishal ,düzensiz nabız ve kalp çarpıntıları gibi tehlikeli yan etkileri görülebilir. Böyle durumlarda en yakın sağlık merkezine gitmek gerekir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font