Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Evde Nasıl Likit Yapılır

Elektronik sigara nedir?

 

Elektronik sigara, sigara bağımlılığının sonunu getirmesi beklenen elektronik bir cihazdır. Bu elektronik cihaz yardımıyla sigara bağımlılığından kurtulamayan insanlar için bir seçenek oluşturmuştur. Elektronik sigaraların içerisinde bir kartuş bulunur. Bu Kartuşun içerisinde likit denilen bir madde doldurulur ve bu madde zaman zaman yenilenir. likit madde elektronik sigara kullanan kişinin içine çektiği maddedir. Aynı Kronik Sigaradan çıkan buharda likit aroması ile aynı şekilde korkmaktadır. Bu sebeple Elektronik sigara kullanan kişiler için likit seçimi veya likit yapımı çok önemlidir.

 

Evde likit yapılabilir mi?

 

Yeterli malzemeye sahip olunduğunda evde likit yapılabilir. Kendileri için özel bir tat yakalamak isteyen elektronik sigara kullanıcıları ev yapımı likit yolunu tercih etmektedir. Evde yapılan likitlerde içinde ne oldu olduğunu tam olarak bilindiğinden gönül rahatlığıyla kullanabilir. Evde Likit yapımı kesinlikle orijinal olmayan likit kullanımından daha güvenilirdir. Orijinal olmayan likit kullanımı çok tehlikelidir. Elektronik sigara kullanan bireyler içinde ne olduğu bilinmeyen likitleri kartuşların da kullanmamalılardır.

 

Evde elektronik sigara likiti nasıl yapılır?

 

Malzemeler:

 

  1. Su
  2. Aroma
  3. Glikol veya bitkisel Gliserin
  4. Nikotin bazı

 

Bu malzemelerin belli oranda bir araya getirilmesi gerekmektedir. Nikotin ve aroma gibi maddelerin ne kadar koyulacağı kişinin kendi kararına kalmıştır. Su kullanımı da kişinin kendi kararına bağlıdır. Ne kadar su koyulursa likit o kadar akıcı olur. Likit yapılırken dikkat edilmesi gereken bir hususta arama kullanımıdır. Fazla kullanılan aramalar tadı bozabilir, boğazda yanma ve damak tadının bozulması gibi sonuçlar doğurabilir.

 

Evde likit yapılı tecrübe ile daha iyi olacaktır. İlk defa yapılan likidin tadı beğenilmeyebilir. Likit tamamen kişisel zevke göre hazırlanmalıdır. Bu sebeple ilk seferinde elektronik sigara kullanıcısını rahatsız eden maddeler bir daha ki sefere az konularak daha iyi bir karışım elde edilebilir. Bu şekilde en fazla 2 veya 3 denemede elektronik sigara kullanıcıları kendilerine en uygun likit kıvamını yakalamış olurlar. Sonrasında nikotin yavaş yavaş azaltılmalı ve bir zaman sonra tamamen bırakılmalıdır. Evde likit yapan kişiler birbirleri arasında likit önerileri alışverişi yapabilir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font