Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Ev Yapımı Likit, Nikotin Bazı Ve Likit Önerileri

Nikotin bazı esigaraya başlayan ve yeni başlamayı düşünen insanlar için sürekli göze çarpan ifadelerin başında gelir. Nikotin bazı içeriği 0 nikotin haricinde ağırlıklı olarak 3,6 ve 9 mglik likitler hazırlanacak şekilde kullanılır. 3 mglik bir likit hazırlamak için seyreltilmiş bir halde nikotin oranı düşürülür. Bu anlamda seyreltme işlemi de bitkisel gliserin ya VG ve de propilen gliserin denilen PG koyularak oluşturulur.

Ev yapımı likit yapımı kısaca bahsedecek olursak temel olarak 4 farklı bileşen ile oluşturulur. Bular;

-Nbase-nikotin bazlı temel

-PG/VG-Nbase’i seyreltmek için kullanılan propilen glikol veya vegatable gliserin

-Su

-Aroma-meyve, tütün, kahve, çikolata, bisküvi vb. aromalar

          Tabi bir de bu ürünlerin belirli oranlarla karıştırılması gerekiyor. Nbase ve PG/Vg için doğru CAS no’suna sahip ürünler tercih edilmelidir. İsterseniz alışkanlığı artırmak için de su kullanabilirsiniz. Eklemeniz zorunlu değildir. %2lik bir oran su için uygundur. Aroma kullanımı %4 ya da %5 oranında başlayıp damak tadına göre artırma ya da azaltma yapılabilir.

Boğazda bir yanma hissi oluşuyorsa eğer, hemen nikotin miktarı düşürülmelidir ve bu şekilde alışılmaya çalışılmamalıdır. Örneğin günde 3 paket sigara içiyor olmak size ağır gelecek bir durumsa bu duruma alışmaya çalışmazsınız.

                       Likit önerileri verecek olursak; e-sıvılar, birbirinden farklı tatlarda sunulmaktadır. Geleneksek sigara ve puro tatlarına alışkın olanlar için modellenen farklı tatlar bulunmaktadır. Nane ya da mentol gibi standart tat, geleneksek sigara deneyimini e-sigarayla devam etmek isteyenler için uygun olanlardır. Nikotin sevilerini seçebilirsiniz fakat sigaranın kötü kokusu ve kanserojen maddeler olmadan bu deneyimin tadını da yaşayabilirsiniz elbette. Nane ya da mentol harici binlerce tat bulunmaktadır. Bu seçenekler, sade kullanılan ya da tat karışımlarına kadar değişmektedir. Seçim konusunda bir çok ürün bulunmaktadır, tatlı, meyveli gibi zengin tatlar bulunmaktadır. Bunun haricinde egzotik tatlar da bulunmaktadır. Her zaman bulunamadığı için sınırlı zamanlı ya da özel teklifler ile sunulan bu tatlar esigara kullanıcılarını cezp eder. Bu tatları ise denemek isteyenler satıcılarla iletişime geçerek sunulduğunu belirtmek isteriz. Standart tek tatlar haricinde tat karışımları da piyasada mevcuttur.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font