Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigarayla Kötü Kokulara Veda Edin

Elektronik sigara

Sigaranın sağlığa olan zararları bilinmesine rağmen tüketilen kanserojen maddelerden bir tanesidir. Bu bilinçle birçok kişi sigarayı bırakmak istemesine rağmen bırakamaz, fakat elektronik sigara likit ile buna bir adım daha yaklaşabilmek mümkündür. Nedenine gelince, e likit sigara hem kanserojen maddeler içermez hem de asıl bağımlılığı oluşturan nikotin oranı ayarlanarak zamanla sigara bırakılabilir.

Sigara tiryakisi olanlar ilk önce nikotin seviyesi uygun olan aromalarla başlayıp yavaş yavaş bu nikotin oranını azaltarak sigarayı daha yumuşak geçişlerle bırakabilirler. Bir de dudak tiryakisi olanlar için çok daha iyi kullanılabilecek bir yöntemdir. Dudak tiryakileri sigara içerken dumanı içlerine çekmedikleri için likit olarak kullanılabilen elektronik sigaranın aromalarıyla ağızlarında hoş bir tatla yine kullanmaya devam edebilir bu sayede bu kişiler çok daha kolay bir şekilde sigarayı bırakabilirler.

 

Elektronik sigara nasıl kullanılır?

Elektronik sigara tamamen elektronik bir sistemle çalışan, içerisinde likit dolum tüpü bulunan ve bu tüpe doldurmak için kullanılabilecek çeşit çeşit kişinin zevkine uyabilecek aromalarıyla az duman sahası olarak kullanıldığından, normal sigara ile yaşanan durumlarla karşılaşılmaz. Tütün sigaralarından alınan hazzın aynısı alınmasına rağmen çok daha zararsız olması sebebiyle birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Bu sayede elektronik sigaraya geçenler ilerleyen zaman içerisinde sigarayı tamamen bırakarak sağlıklarına katkıda bulunmuş oluyorlar.

Ayrıca tütün sigaraları gibi bir duman yayılımı gerçekleşmediğinden dolayı koku ya da kokudan dolayı hissedilen rahatsızlık söz konusu olmuyor. Birçok Avrupa ülkesinde kullanımına izin verilen likit sigaralar insanların hayatına fazlasıyla girmiş durumdadır. Kullanılması ise oldukça kolaydır. Şarj aletiyle şarj edildikten sonra, içerisinde bulunan likit tüpüne kişinin tercihine göre almış olduğu likit aroma sıvısı konularak kapatıldığında kullanıma hazır demektir. Bu işlemlerin sonrasında yapılması gereken sadece elektronik sigaranın üzerinde bulunan düğmesine basılarak sigara keyfine devam edilmesidir.

Kolay kolay bozulmayan bu sigaralar için yedek parça temin edilmesi de zor değildir. Elektronik sigara kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan likit sıvı aromaların kalitesidir. Tamamen kişisel tercihe göre üretilen bu aromalar kaliteli olmalıdır. Ayrıca hem kişinin kendisini hem de çevresinde bulunan kişileri rahatsız etmeyecek kokuya sahip aromaları tercih etmesi tavsiye edilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font