Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigaraya Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

Elektronik sigara, kullanımı son derece basit bir cihazdır. Ancak bu ürünü kullanmaya yeni başlıyorsanız bazı bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Bu bilgilere dikkat ederseniz, elektronik sigara daha sizin için güvenli bir kullanım yaratır.

 Elektronik Sigaraların Patlaması Şehir Efsanesi Mi?

Haberlerde zaman zaman, elektronik sigaraların patladığına dair haberler okuyoruz. Bu haberler, doğal olarak elektronik sigara kullanıcılarını endişelendiriyor. Bu konu ile ilgili hemen şunu ifade etmek gerekir ki, elektronik sigara için uygun olmayan, kalitesiz bataryalar ve şarj aletleri patlamaya sebep olabiliyor. Fakat güvenli bir batarya ve uygun şarj aleti kullanıldığında asla böyle bir durumla karşılaşılmaz. Ayrıca elektronik sigaraya bataryayı yerleştirirken, özenli olmak gerekiyor. Batarya cihaza tam olarak yerleştiğinde, herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Bu konuyla ilgili cep telefonu bataryaları ve şarj aletleri örnek gösterilebilir. Nasıl ki cep telefonlarında kullanılan cihazla uyumlu olmayan bataryalar, cihazı desteklemeyen kalitesiz şarj aletleri cihazın ömrünü kısaltıyor ve sorun yaratıyorsa, elektronik sigara bataryaları da aynıdır. Cihazın özelliklerine uygun olarak üretilmeyen bataryalar, tehlikelidir. Bu konuda endişeleriniz hayli yüksek ise, elektronik sigaranın gövdesinden ayrılabilen ve ihtiyaç duyulduğunda değiştirilebilen elektronik sigara modellerini kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede bataryayı sürekli yenileyerek, güvende tutmanız daha kolay olacaktır.

Elektronik Sigarayı Doldururken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektronik sigaralarda likit tankını, cihaza çok dikkatli yerleştirmek gerekiyor. Yuvasına tam olarak oturmayan bir likit tankı, sızıntı yapabilir. Bu sızıntı bataryaya değerse, bataryanın bozulması söz konusu olabilmektedir. Likit tankının düzgün çalışabilmesi için, içine doldurulan likitin seviyesi önemlidir. Bu yüzden likit tankını, ağız kısmında biraz boşluk kalacak şekilde doldurun. Böylelikle tankın içerisinde biraz hava boşluğu kalacak ve cihaz çalışırken zorlanmayacaktır.

Elektronik sigarayı kullanmaya yeni başlıyorsanız, aşırı nikotin içeren likitlerden kaçınmanız önerilmektedir. Yıllardır sigara tiryakisi olsanız bile, elektronik sigara likitinde bulunan nikotin saftır. Bu sebeple çok daha güçlüdür. Zaten elektronik sigarayı kullanmanın amacı, sigaradan ve nikotin bağımlılığından tamamen kurtulmak olduğu için, nikotin seviyesini giderek azaltarak bırakmanızda yarar vardır. Elektronik sigara ile ilgili merak ettiğiniz her konu için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font