Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigaraların Sağlık Açısından Avantajları Nelerdir?

Elektronik sigaranın artıları nelerdir?

 

Sağlık açısından taşıdığı çok sayıdaki toksik majör ve minör maddelerden dolayı tütün sigarasının zarar teşkil ettiği aşikârdadır. Bununla ilgili çok sayıda bilimsel makale, tez ve laboratuvar araştırması yapılmıştır. Dolayısıyla tütün sigarasının başta nikotin, katran gibi maddelerin verdiği aşırı yükü, akciğer başta olmak üzere vücut metabolizması kaldıramaz. Bunun yanında tütünden vazgeçmek de kolay olmamakta, yıllarca sürebilen bağımlılık kolay terkedilememektedir. Bu açıdan sağlığın daha fazla riske girmemesi için sigarayı bırakamayanlara yönelik üretilen elektronik sigara ciddi avantajlara sahiptir.

 

Böylece e sigara likit sayesinde sigaranın majör zehirli etkenlerinden kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda içerdiği aroma etkisinden dolayı tütün sigarasının keyfinin benzerini yaşatarak, tütüne yeniden dönme olasılığını da ortadan kaldırır. Kaliteli likit yapımı sayesinde e-sigara içenler özgün bir keyif alabilmektedir. Elektronik sigaranın diğer önemli bir artısı da fiyatlarda kendini göstermesidir. Bu açıdan elektronik sigara likit fiyatları aylık bazda düşünüldüğünde oldukça düşük maliyetlidir. Bu da ekstra giderlerin kısılma imkanını verir.

 

Likitin içerdiği maddeler nelerdir?

 

E-sigaradaki likit dolum sıvısı sayesinde belli bir şarj dayanma süresi boyunca günlük sigara gereksinimi kolayca karşılanır. Peki, likit yapımı sürecindeki maddeler nelerdir? Likit içinde Propylene Glycol (PG) ve Vegetable Glycerin (VG) majör maddeler olup, bunun haricinde aromatik maddeler ve belli bir dozda nikotin bulunur. PG sayesinde aromanın boğazdaki süreci işlevsellik kazanır, VG ise, içine alınan dumanı yeniden vücut dışına çıkarmanızı sağlayan maddedir.

 

Aroma ise koku ve lezzet açısından kendine özgün bir tat bırakır. Dolayısıyla e sigara likit yapımı bu bileşenlerden oluşmakta olup tüketiciye sunulmaktadır. E-sigara içerdiği farklı modellerinden dolayı elektronik sigara likit fiyatları açısından farklılaşabilmektedir. Bu açıdan yeni sigaraya başlayanlar ile e-sigaraya alışanlar açısından fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font