Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigaraların Bakımı

Elektronik sigaraların uzun ömürlü olması için belli aralıklarla temizliklerinin ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu sayede kullanımı çok daha güvenli olan cihazlar, sağlıklı bir seçenek oluşturmaktadır.

 Elektronik Sigaraların Likit Tankları

Tank sistemi ile çalışan elektronik sigaraların, haftada bir kez ya da en geç 10 günde bir tanklarının temizlenmesi gerekmektedir. Çünkü elektronik sigara likitlerinde bulunan maddeler, tankın kirlenmesine ve tıkanmasına neden olabilmektedir. Bu temizliği yapabilmek için ılık veya sıcak su kullanmak gerekmektedir. Fakat bu suyu direk olarak tankın içine boşaltmak yerine, kulak temizliğinde kullanılan çubuklarla uygulanması, çok daha başarılı sonuçlar yaratacaktır. Buna göre, bir miktar sıcak su dolu olan bir kaba, kulak çubuğunun batırılması ile temizlik işlemi yapılabilir. Tankın silikon kapakçığını da aynı yöntemle temizleyebilirsiniz. Bu temizlik işlemi bittikten sonra, likiti direk olarak tankın içine doldurmak uygun bir durum değildir. Çünkü tankın içerisinde kalan su, elektronik sigara likiti ile karışırsa, hoş bir içim oluşturmayacaktır. Bu sebeple elektronik sigara tankı temizlendikten sonra, kağıt bir havlu ile tankın içini kurulamak gerekmektedir.

 Atomizer Başlıkların Temizlenmesi

Elektronik sigaraların, atomizer başlıklarının da temizlenmesi gerekmektedir. Atomizer başlığı da aynı şekilde sıcak su ve kulak çubuğu yardımı ile temizlemeniz mümkündür. Atomizer başlığa da su değdirilmemesi gerekmektedir. Temizlik işlemi bittikten sonra atomizer başlığın iki ucunu da kağıt havlu veya temiz bir pamukla kurulamanız yeterli olacaktır. DCT (Dual Coil Tank) Cartomizer türündeki elektronik sigaraların temizlemesi daha farklıdır. Biraz daha zor bir temizlik yöntemiyle hijyene kavuşan bu modellerin, atomizer kısımlarının suda kaynatılması gerekmektedir. Atomizerin orta kısmında yer alan metal parçanın çıkarılması ve uygun bir kaba koyularak 10 dakika kadar kaynatılması ile temizlenen bu elektronik sigaralar, diğer modellere göre çok daha hijyenik bir kulanım sunmaktadır. Kaynatma işlemi ile atomizerde yer alan likit kalıntıları tamamen temizlenmektedir. Kaynatma işleminden sonra, atomizeri kendi kendine kurumaya bırakabilirsiniz. Bu tip elektronik sigaraların likit tankları da kaynatma yöntemi ile temizlenebilir. Elektronik sigaralar ve kullanımı hakkında merak ettiğiniz her şey için site içeriğimzden faydalanabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font