Elektronik Sigara Pili ve Elektronik sigara bataryası

Elektronik Sigara Materyalinde Doğru Seçim

Elektronik sigara son dönemlerde sıklıkla kullanılan ürünlerden biri olarak ortaya çıkmaktadır. Pil ve batarya gücü sayesinde düzenli kullanım imkanına sahip olmaktadır. Genel itibariyle elektronik sigara iki parçadan oluşmaktadır. Bunlar tank ve mod isminde iki parça olmaktadır. Pili taşıyıp ihtiyacı kadar olan gücü veren kısımlardır.

Elektronik sigaralarda piller tek kullanımlık olurken batarya ise pilin şarj edilerek daha sonra da kullanılabilen versiyonu olmaktadır. Elektronik sigaranın ana beyni pil veya batarya olduğu için bunlardan birini alırken çok dikkatli seçim yapmak gerekmektedir. Bu konuda yapılan yanlış bir seçim cihaza zarar verebilir ve bir daha kullanma imkanı da ortadan kalkmış olabilmektedir.

Pil Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik sigara pili cihazın beyni konumunda olmaktadır. Bu durumda elektronik sigara için en önemli aparat olarak bunlara daha fazla önem verilmesi gerekmektedir. Piyasada elektronik sigara pili olarak kullanılabilecek en iyi ve en kaliteli pil markalarının tespit edilmesi gerekmektedir. Pil seçiminde fiyat yönünden ucuz olanın tercih edilmemesi gerekmektedir. Fakat bu markalar aslında pil üretmemektedir. Başka marka pilleri alıp kendi amblemlerini yapıştırmaktadır. Seçim esnasında dikkat edilmesi gereken husus elektronik sigaraya uygun pil seçmektir. Yani her pil elektronik sigaralara göre tasarlanmış olmamaktadır. Sağladığı akım ve mevcut özelliklerine bakarak pilin alınması gerekmektedir.

Elektronik sigara bataryaları ya da şarjlı pil olarak bilinen ve diğer bir tabirle 18650 pil adıyla da anılan piller de elektronik sigara kullanımında tercih edilmektedir. Bu elektronik sigara bataryaları modelinin avantajı tekrar tekrar şarj edilerek uzun süre kullanma imkanına sahip olmasıdır. Bu yüzden son derece şık durmaktadır. Boyut bakımından da küçük olması sebebiyle de cepte taşıma imkanına sahip olmaktadır.

Batarya kullanımında piller dışarıda şarj edileceğinden şarj giriş yerine sürekli bir müdahale olmayacağı deforme olmaktan kurtulmaktadır. Bu da hem bataryayı hem de elektronik sigarayı uzun ömürlü kılmaktadır. Bataryalar, elektronik sigaranın metal ya da titanyum kapağın altında bulunmaktadır. Bu şekilde elektronik sigaranın bataryası ya da pili dışarıdan gelebilecek zararlara karşı korunmuş olmaktadır.

Tüm 5 sonuçları gösteriliyor