Bitkisel Gliserin

Gliserin maddesi şeker ile saf alkolün elde edilmesinden oluşmuş bir maddedir. Ancak sanıldığı kadar etkisi yüksek değildir ve bu yüzden de kişiyi bağımlı hale getirme, zehirleme özellikleri bakımından etkisi fazlaca yoktur. Ayrıca asetonda rahatlıkla çözünebilir. Gliserin genellikle bitkisel ve hayvansal yağlardan elde edilerek üretilir. Elektronik sigara ürününün yanında daha birçok alanda da gliserin maddesi etkin bir şekilde kullanılmaya devam eder.

Bitkisel olarak üretildiği doğal bitkiler arasında hindistan cevizi, zeytinyağı ve hurma yağı gibi bitkisel yağlar gelmektedir. Bitkisel olarak üretilen gliserin vegetable glyscrne olarak bilinir ve kısaca “vg” olarak açıklanır. Bitkisel gliserin genellikle elektronik sigaraların aromatik tatlar elde edilmesinde kullanılmaktadır. Vg miktarı farklı olan bu aromatik tatlarla kullanıcının farklı ve benzersiz bir sigara tüketimi elde etmesine imkan tanımaktadır.

Gliserin maddesinin bu etkilerinden yola çıkıldığı zaman hem sıradan sigara tüketimlerinin önüne geçtiğini hem de aromatik meyve karışımlarının yoğun etkisi nedeniyle her zaman yaygın olarak kullanılabilen ürünlerden birisi olduğunu belirtmek mümkün olmaktadır.

Yaygın Olarak Kullanılan Bitkisel Gliserin

Elektronik sigara alanına yönelik olarak bitkisel gliserin maddelerinin yaygın olarak kullanılan türleri bulunmaktadır. Bu türleri tamamen doğal meyve özlerinden elde edilerek e-sigaraların tatlandırıcı özelliğini oluşturur. Bu yönüyle düşünülerek bitkisel gliserin üretiminde çilek, orman meyveleri, şeftali, ahududu gibi farklı vg tercih edilmektedir. Bunlar tamamen en çok tercih edilen bitkisel gliserin likitleri olarak elektronik sigarayı tatlandırıcı özellik taşırlar.

Taşıdıkları bu özellikler sadece nikotin maddesini içine çekmenizin dışında meyve tatlarını da almanızı sağlar. Bu beraberinde nikotini yavaş yavaş azaltarak böylelikle sigara bağımlılığından kurtulmanızı sağlayan en temel özellik olarak karşımıza çıkmaya devam eder.

Yaygın Olarak Satılan Vg Değerleri

Elektronik sigaralardaki vg değerleri miligram cinsinden ifade edilmekte ve elektronik sigara likitinin dozunu belirlemektedir. Bu anlamda 30 ml değer bulunduğu gibi 12 ml değerde vg olduğunu söylemek mümkün. Bu tamamen kullanıcının ihtiyacına bağlı olarak değişkenlik gösteren değerler arasında gelir. Ayrıca ev yapımı likitler de satışa sunulmakta olup her yönden kişinin bu ev yapımı ürünler üzerinden anında kendi damak tadına hitap edecek değerler elde etmesi mümkündür.

Tüm 2 sonuçları gösteriliyor