Mekanik Mod

Elektronik sigara, kişisel pille çalışan, genellikle e-likit olarak adlandırılan nikotin içeren çözeltileri buharlaştırmak için kullanılan bir cihazdır. Elektronik sigara geleneksel tütün sigaralarına alternatif olarak kullanılır. Temel olarak iki ana aktif bileşen içerirler: atomizer ve güç kaynağı.

Bir atomizer, e-likiti buharlaştıran buharlaştırıcının bir kısmıdır ve bir ısıtma bobini ve bir fitilleme malzemesinden oluşur. Bobinin elektrik direnci (ohm), buharı etkileyen özelliklerden biridir. Bir buharlaştırıcının güç kaynağı, direnç bobinine güç sağlar. Bobin için daha büyük Vatt veya Wolt, bobinin ısısını ve böylece buharlaştırıcı tarafından üretilen buhar miktarını arttırır. Buhar miktarını artırmak isteyenlerin kullandığı pil kısmı genellikle “mod” olarak adlandırılır.

Mekanik Mod Nedir?

Mekanik mod önceden kurulmuş bir akü veya herhangi bir devre olmaksızın çalışan cihazlardır. Basit bir mekanik mod, paslanmaz çelik, alüminyum veya pirinç gibi bir metalden oluşur. Bataryadaki akımın atomizer ulaşmasına izin veren bir ateşleme pimi vardır. Bu sayede bobin ısınarak suyu buharlaştırır. Herhangi bir devrede olmadığından, son derece dayanıklıdır. Suya düştükten sonra bile kurutularak kullanılabilir veya yenisi ile değiştirilebilir. Diğer elektronik sigara çeşitlerinde olduğu gibi kontrol mekanizması içermez. Pil kontrol sorunları olabileceği için kullanımı daha çok tecrübe gerektirmektedir. Mekanik mod kullanmak için sarım konusunda uzmanlaşmış olmak gerekir.

Mekanik Mod Kullanıcılarının Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Mekanik mod kullanıyorsanız yaklaşık kaç ohm direnç sardığınızı tahmin etmeli veya direnci belirli hazır sarımları kullanmalısınız. Mekanik mod ego tipi modlardan koruma devresi olmaması nedeniyle farklıdır. Mekanik mod sigaralarda ateşleme tuşuna ne oranda basarsanız o kadar fazla güç vermeye devam edecektir. Aşırı güç, pilin ısınmasına neden olur ve tehlikelidir. Mod veya atomizerin uç kapaklarının aşırı sıkılması nedeniyle piller arızalanabilir.

Ayrıca ateşleme pimini / düğmesine çok uzun süre basmak, pilin çok fazla ısınmasına ve patlamasına neden olabilir. Dikkat edilecek bir diğer konu mekanik moda pil takarken artı ve eksi uçlarına dikkat etmeniz gerektiğidir. Mekanik modlar ne yaptığınızı bildiğinize güvenlidir ve yüksek keyif vericidir. Bu nedenle elektronik sigaraya ilk defa başlayacakların mekanik mod ile başlaması önerilmemektedir.

Tek bir sonuç gösteriliyor