Atomizer (RBA,RTA,RDA ve RDTA)

Atomizer, elektronik sigaraların kalbi sayılacak bir parçadır. Çünkü elektronik sigaralarda asıl işi yapan parça budur. Bu alan elektronik sigarada yer alan bisiklet dinamosunu andıran likit ve elektriğin yanmasını ve daha sonra da buharlaşmasını sağlayan parçadır. Bu parçanın iki ucundan birinde dudak bölümü varken diğer ucunda ise iletken ve moddan elektrik alan bir kısım bulunmaktadır. Genellikle çoğu en az 1 hava kanalında oluşur. Çoğu zaman da bu hava kanalı aşağı kısımda yer almaktadır. Yeni nesil atomizer de ise bunlar hem altta hem üstte bulunmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise hava sirkülasyonunu sağlamaktır. Bu sayede elektronik sigara daha kaliteli olacaktır. Likit tankı, ağızlık ve iç atomizer gibi parçaları içerir.
Ağızlık

Ağızlık, her ne kadar önemsiz gibi görünse de aslında sigaranın içimi açısından oldukça önemli bir konudur. Örneğin sigara içimi için dar ve ince kanallı bir ağızlık daha iyi olur. Ancak nargile gibi ciğer çekimi düşünülürse bu sefer daha geniş ve kısa bir ağızlık daha iyi olur.
İç Atomizer

Atomizer yapısında bulunur ve asıl işlevi yapan coil denilen parçadır. Coiller satıldığı gibi kullanan kişiler tarafından birçok çeşidi de bulunabilir. Coiller belli zaman aralıklarında değiştirilmelidir. Bu değişim yüzünden bazı kullanıcılar coilleri kendileri yapmaktadır. Ancak buna her atomizer elverişli değildir. Kendiniz hazırlamak istediğiniz zaman RDTA, TRA veya RDA özelliklerine sahip bir atomizer almalısınız.
Likit Tankı

Atomizerlerin birçoğunda likit hazneleri kullanılmaktadır. RDA modelinde bu parça bulunmaz. Bu hazneler çeşidine göre 3, 4, 4. 5, 6 mililitre ve daha fazlasını barındırabilir. Hazneye koyulan likit coildeki pamuk rezistansın ısınması ile pamuk tarafından emilir ve ağızlık vasıtası ile kullanıcıya buhar ve aromayı birlikte sunar.
Atomizerlerin Çeşitleri

RBA, tekrar edilebilir anlamı taşımaktadır. Genel olarak sarma coil kullanılır. Bazılarında ise ikisi de bulunmaktadır. RDA, damlatmalı tanktır. Bu tanklarda likitin doldurulacağı hazne yoktur. Bu yüzden likit pamuğa damlatılmalıdır. Bir iki çekişten sonra tekrar damlatılmalıdır.
RTA, bu tank doldurulabilir niteliktedir. Ama aslında portatif tank atomizeridir.

Tek bir sonuç gösteriliyor