Atomizer Ağızlıkları , Drip tipler

Elektronik Sigara Parçaları

Elektronik sigaralar, günümüz insanının vazgeçilmez bağımlılığı sigarayı bırakmak amacıyla oluşturulmuş teknolojinin yeni ürünü denebilir. Birçok insana ulaşan bu cihazlar sigarayı daha kolay bıraktırmayı amaç ediniyorlar. İçinde pil, tank ve atomizer kısımlarından oluşuyorlar. En önemli kısımlarından birisi atomizer ağızlık yani drip tipler bölümü.

E-sigaranın buhar seviyesini ayarlayan ve likit kısmını ısıtıp, buhar oluşturma sürecini oluşturan bölümdür. Değiştirilebilme özelliği kullanıcılar için gereklidir. Bozulma veya yanma durumlarında çıkan buharı daha ağır bir tat verebilir. Bunun yanı sıra diğer önemli bir parça drip tip bölümü e-sigarada hijyen arayanlar için önemli bir ayrıntıdır. Çok rahatlıkla değiştirilebilen basit bir parça olup, kullanıcı konforunu ve hijyenini düşünen bir parçadır. Elektronik sigarada atomizer ağızlıkları drip tip parçaları kullanan bireye göre çeşitleri değişir.

Ağızlık Çeşitleri

Ağızlık çeşitlerinde üç çeşit göze çarpmaktadır. RBA, RDA, RTDA. RBA (Reduildable Atomiser) ismiyle ön plana çıkan ağızlık, yeniden yapılandırılabilen parçalar için kullanılır. RDA ve RTDA ise RBA’nın bir alt çeşitleridir. RDA (Reduildable Dripping Atomizer) modeli likit tankına ihtiyaç duymaz. Atomizerde bulunan pamuğa dökülen e-likit ile yapılan araçlardır. Likit tankına ihtiyaç duymamalarının sebebi, aparatta bulunan pamuğa dökülen likiti buharlaştırıp kullanıcıya sunarlar. Bu modellerin likit tankı kullanan versiyonlarına ise RDTA olarak adlandırılır.

Bu versiyonlarda hem pamuğa damla kullanıp buhar elde edilebilir hem de e-likit tankına doldurma işlemi uygulanabilir. Sigara bağımlılarında sık tercih edilen e-sigara oldukça yaygınlaşmaya başladı. Atomizere bağlanan drip tip modelleri ise çeşit, çeşit, renkten renge farklılık gösterir biçimde değişmekte. Metal ve alüminyumdan yapılan modellerin sarısı, mavisi, grisi, yeşili, siyahı ve diğer çeşitleri olmakla birlikte plastikten yapılan türevleri de mevcut.

Elektronik sigaralarda kendi içlerinde farklı kollara ayrılıp, değişik fonksiyonlara bürünebiliyorlar. En temel parçaları ise atomizer. Atomizerlerin yanması, bozulması sonucu buharın kalitesi ciddi oranda düşebiliyor. Onun yanı sıra tank olan çeşitlerinin yanında tank olmayanlarda mevcut. Hava yoğunluğunu ayarlanabilen çeşitler varken, tek kullanımlıklar da piyasada bulunmaktalar. Elektronik sigaralar, özellikle günümüz insanın en çok tercih ettiği sigaralardan birisi haline gelip, gelecekte de devamını getirebilir.

Tüm 3 sonuçları gösteriliyor