Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55
Smoktech SMOK T-Priv 220W e sigara

Elektronik Sigara Sıvısı Nedir?

Likit, kelime anlamı olarak akışkan bir sıvı şeklinde kullanılmaktadır. Likit aromaları ise, elektronik sigara kullanan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu aromalar, evde de üretilebileceği gibi, farklı satış platformlarından da edinilebilmektedir. Bu tür likitlerin yapımında aromaya ihtiyaç duyulmakta, fakat aroması hazır ve içinde bulunan likitlerin de satışı yapılmaktadır.

 

Aroma Nedir?

 

Aroma, likitlere tat ve koku kazandırmak amacı ile oluşturulan bileşenlerdir. Bu bileşenlerin farklı oluşum çeşitleri bulunmaktadır. Yapay aroma maddeleri, doğala eş aroma maddeleri ve doğal aroma maddeleri bunlara örnek olarak verilebilir.

 

Peki, Yapay Aroma Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Yapay aromalar, kimyasal yollar ile üretilmektedir. Yapısı, doğal yoldan üretilmekte olan aromalardan oldukça büyük farklılıklar göstermektedir. Elektronik sigara sıvısı olarak kullanılan bu aromaların zararının olup olmadığı henüz bilinmemektedir. Bu tür elektronik sigara içinde genel olarak yapay aromanın kullanılmasının asıl sebebi ise doğal aromalarda bir takım sıkıntıların meydana gelmesidir. Doğal aromalar, ısının artması ile birlikte bozulma yaşamaktadır. Bu bozulmaların meydana gelmemesi için de çoğunlukla yapay aromalar tercih edilmektedir.

 

En İyi E Likit Aroması Nasıl Olmalıdır?

 

Elektronik sigaraların kullanımında en önemli olan unsur, içerisinde bulunan aromaların güvenilirliğidir. Genellikle yapay aromaların tercih edilmesi sebebi ile elektronik sigara kullanıcıları tarafından bu konu hakkında bir takım şüpheler oluşmaktadır. Elektronik sigara aromasının da güvenilir olması ve kullanışlı olması için de bir takım seçenekler uygulanabilmektedir;

 

Alınan ve ya yapılan aromalar su içerisinde kolaylıkla çözünebilmelidir. Aroma içerisinden ufak bir miktarın su içerisine atıldığında dağılması izlenmesidir. Eğer aroma dağılmıyor ve olduğu yerde kalıyorsa, bu karışım yağ içerikli olmaktadır. Dolayısıyla zararlı aromalar kategorisine girmektedir.

 

Elektronik sigara kullanımı, normal sigaraya göre daha az zararlı olduğu için tercih edilmektedir. Sağlık problemi olan ve sağlığını dikkate alan kişiler, bu tür durumlarda yapay aromaları tercih etmemelidir. Yapay aromalar içerisinde genellikle gıda boyası olmaktadır. Bu ve bunun gibi aroma çeşitleri problem yaşayan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

 

Likit yapımı evlerde yapılabilmekte, fakat internet üzerinden yapılan alımlarda alıcının isteği doğrultusunda bu likitlerin yapılışı değiştirilmektedir. İçerisinde olan bileşenleri isteği doğrultusunda değiştirebilme imkânına sahip olan alıcılar, bu sebeple genel olarak hazır likitleri tercih etmektedir. Hazır likit kullanımı ise diğer likitlere göre daha güvenilir ve daha kullanışlıdır.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font