Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigara Nedir Ve Sağlığa Zararlı Mı?

Raflardan aldığımız sigaralardan farklı olarak karşımıza çıkan elektronik sigara, tütün içeren ve sağlığımızı gün geçtikçe daha kötü hale getiren sigaralardan daha farklı. Sigara kalp hastalıkları, solunum hastalıkları ve kanser gibi öldürücü hastalıklara yakalanma riskini gün geçtikçe arttıran zehirli bir maddedir. İçtiği andan itibaren bağımlılık yapmaya başlayan sigara, bırakılmadığı takdirde hayatınızı ciddi riskler altında bırakır. Zararının bu kadar fazla olduğunu bildiğimiz halde, bağımlılık etkisinden dolayı çoğumuz sigarayı bırakmayı dener ama başaramaz. Çeşitli sigara bırakma yöntemleri arasın da, en başarılın olan elektronik sigara olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok açıdan sigaraya ben benzeyen elektronik sigara sayesinde, sizde sigarayı bırakabilirsiniz.

Elektronik sigara sağlığa zararlı mı:

Bu aralar sıklıkla televizyon kanalları ve internette yayınlanan makaleler sayesi de, neredeyse hepimiz elektronik sigarayı biliyoruz. Elektronik sigara, diğer tütün içeren sigaralar gibi sağlığınıza zarar vermiyor. Elektronik sigara kullandığınız zaman normal sigara içmiş gibi, hissedeceksiniz. Bu sayede sağlığınız zarar görmeden, sigara tatminini yaşayabileceksiniz. Elektronik sigarayı içine çektiğiniz zaman, diğer sigara gibi dumanının gelmesi ve o tadı hissetmeniz sayesin de, normal sigara ihtiyacınız ortadan kalkacak. Elektronik sigara sağlığa zararlı değildir, belirli istisnalar haricinde. Bu istisnalar; elektronik sigarayı kesinlikle eczaneden ben diğer ruhsatlı bir şekil de satılan kuruluşlarından almanız. Ruhsatlı olmayan elektronik sigaralar, normal sigaradan saha fazla bir şekil de size zarar verecektir. İkinci husus ise likit dolum sıvısı kesinlikle kaliteli olmalıdır. Likit sıvısının içerisin de, hangi maddeler olduğunu öğrenemiyorsanız o sıvıları kesinlikle kullanmayın.

Elektronik sigara, sigarayı bırakmama yardımcı olabilir mi:

Elektronik sigara doktorların da, tavsiye ettiği üzere istediğiniz sürece, sigarayı bırakmaya yardımcı olur. Elektronik sigara el dudak alışkanlıklarınızı, normal sigara içiyormuş gibi kullandığınız için beyninize sigara izlenimi verecek ve buharın da, bulunan maddeler sayesin de kendiniz bile sigara içiyormuş gibi hissedeceksiniz. Bu saye de sizlere, normal sigara içiyormuş izlenimi verirken, sigara bırakmanın sancılı sürecinden geçmeden, rahatlıkla sigarayı bırakabileceksiniz. Elektronik sigara da, normal sigara gibi zararlı maddeleri duman yoluyla çekmeyeceğiniz için sağlığınız da zarar görmeyecektir.

 

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font