Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigara Nedir, Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara nedir?

 

Elektronik sigara, sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen ancak bunu çeşitli sebeplerden dolayı bırakamayan insanlar için tasarlanmış elektronik bir cihazdır. Elektronik cihazın içerisinde elektronik sigara sıvısı yani likit denen bir madde bulunur ve duman yerine su buharına benzeyen bir buhar dışarıya çıkarır. İçen kişilerde bu buharı içlerine çekerler. İçerisine konula madde kişisel zevke göre mentollü, çikolatalı gibi birçok aromaya sahiptir. Elektronik sigara alındıktan sonra şarj etmek ve bu likit maddesini almak dışında kullanıcıya herhangi bir ekonomik külfeti yoktur.

 

Elektronik sigara nasıl kullanılır?

 

Elektronik sigara kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken konu doldurulması işlemidir. Elektronik sigara kullanan kişilerin orijinal dolum sıvıları dışında bir dolum sıvısı kullanmamaları önemlidir. Diğer dolum sıvılarının içerisinde tam olarak ne olduğu bilinmediğinden ve cihaz ile birebir uyum göstermediğinden çeşitli tehlikelere neden olabilir. Ayrıca bu elektronik cihaz sıvılarının doğrudan insanın içine nüfuz etmesi de alırken dikkat etmek için en önemli sebeplerden biridir.

 

Sahte likit aromaları düz beyaz bir plastik kutu şeklinde satılır. Bandrol kullanılmaz. Son kullanma tarihi gibi bilgiler kullanıcılara verilmemiştir. Bu gibi bilgilerden de anladığımız gibi bu tür sıvılar çok tehlikelidir ve kullanılmaması gerekir. Likit kullanılırken en başta ağır olan, yoğun likitlerden başlanması tavsiye edilir. Bu sigara kullanımını azaltacak ve dengeleyecektir. Likit mg veya ml şeklinde satılır. Bu bilgilere bakılarak en ağırın hangisi olacağı kestirilebilir.

 

Elektronik sigaralar pilli veya şarjlı olabilirler. Elektronik sigaraların uzun süreler şarjda bırakılması tehlikelidir. Yeteri kadar şarj olduktan sonra çıkartıp içerisindeki tüpte likit bittiyse likitinin yenilenmesi gerekir. Bu şekilde cihazın ömrü bitene kadar kullanımına devam edilebilir.

 

Elektronik sigaranın faydaları nelerdir?

 

Elektronik sigara her şeyden önemlisi kanserojen maddeler içermez. Sigaranın içerisinde kanserojen madde çok fazladır. Dışarıya karbondioksit cinsi zararlı madde salınımını engeller. Her şekilde taşınabilir, ufak ve şık bir yapısı vardır. Topluluk içerisinde, kalabalıkta da çıkarıldığında kişiyi zor durumda bırakmaz. Dişlerin sararması, ellerin ve giysilerin kokması gibi kötü etkileri yoktur. Aksine likit kokuları çok tatlı kokulardır ve en iyi e likit aroması kişiden kişiye göre değişmektedir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font