Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigara Nedir?

E likit nedir? Elektronik sigara kartuşun doldurulması için gerekli olan aromalı sıvıdır. Elektronik sigarada likit sıvıları önemlidir.

 

           Likit aromaları çeşitleri nelerdir? İki farklı türü vardır. Bunlar pg ve vg likit sıvılarıdır. Vg likit içeriğinde gliserin, terapatik nikotin ve aroma esansı vardır. Pg likit içeriğinde terapatik nikotin, aroma esansı ve propilen glikol vardır. Pg dolum sıvıları vg dolum sıvılarına nazaran sigara atomizerlerinin ömrünü uzatmaktadır. Vg dolum sıvıları ise daha fazla buhar üretmektedir. Pg ve vg dolum sıvıları birbirine karıştırarak kullanmak mümkündür.

 

Elektronik sigara sıvısı e likit kullanım avantajları nelerdir?

 

– Kartuş alma maliyetini düşürmektedir.

-Her zevke göre aroma tercih edilebilir.

-Kullanım miktarı ve seviyesini belirleme imkanı sunmaktadır.

-Şişelerde güvenlik amacı ile özel kilit mevcuttur.

-E likitler içerisinde nikotin içermeyen ürünlerde mevcuttur.

– Vg likit sıvısı bitkisel içeriğe sahiptir .

 

E likitler içerisinde nikotin oranları firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir.

Elektronik sigaranın normal sigaradan farkları nelerdir? Elektronik sigara normal sigaranın içerdiği kanserojen maddeleri içermemektedir. Çeşitli aromalara sahip dolum sıvıları kişinin tercihine göre değişmektedir. Elektronik sigara içilen ortam normal sigara içilen ortam gibi koku bırakmaz. Vücuda koku sinmemektedir. Normal sigaranın zararı olan etrafa zehir saçma durumu elektronik sigarada yaşanmaz.

 

Elektronik sigara likiti nasıl doldurulur? Sigaranın zararları herkes tarafından bilinmektedir. Bırakma yöntemleri mevcuttur. Bunlardan biri de elektronik sigaradır. Elektronik sigara dolum sıvıları likit tüpüne doldurularak kullanılmaktadır. Sigara atomizerleri sökülüp yıkanır. Kuruduktan sonra ise likit sıvısı doldurulup kapatılır. Miktar olarak ise 4-5 damla likit sıvısı yeterli olmaktadır.

 

           En iyi e likit aroması nasıl olmalıdır? Likit aromaları kişinin zevkine göre değişmektedir. Elektronik sigarada zararı tam ölçülemeyen unsur olan aromalar için kullanıcıların bu konuda biraz dikkatli olması gerekmektedir. Bir takım sağlık testlerinden geçmiş firmaların ürettiği aromalar tercih edilmelidir. Ayrıca suda çözünürlük aroma da önemlidir. Bir miktar suya aroma damlatılıp suda çözünme testi yapılmalıdır. Eğer suda çözünmüyor ise kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Kullanılan aroma da yapay renklendirici yada gıda boyasından şüpheleniliyorsa yine kullanılmaması yerinde olacaktır.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font