Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigara Likitlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Sigarayı bırakabilmek için adeta mucize bir çözüm olan elektronik sigara kullanımı tüm dünyada her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. İçeriğinde gerçek sigaranın bünyesinde barındırdığı yüzlerce zararlı maddenin hiçbirini taşımayan elektronik sigara likitleri, tamamen bitkisel ürünlerden elde ediliyor. Elektronik sigaranın cazip bulunmasının nedenlerinden biri elbette ki kullanırken gerçek sigarada olduğu gibi bir duman elde edilmesidir. Elektronik sigaranın çıkarmış olduğu bu dumanın tamamen su buharı olduğunu söylemek mümkün. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Ancak likit dolum sıvısı satın alınırken bazı özelliklere dikkat etmek gerekiyor.

 

Hangi Likitler Tercih Edilmeli?

 

Elektronik sigara likit dolum sıvısı satın alınırken genellikle bu likitlerin aromaları göz önünde bulunduruluyor. Çünkü sayısız çeşitte e likit aroması mevcut. Fakat likit satın alınırken başka kriterlere de dikkat etmek gerekiyor. İyi bir e likit aroması satın almanın ilk koşulu, şişenin üzerindeki bilgileri dikkatle incelemektir. Şişe üzerinde likitin orijinal olduğunu ifade edecek bir bandrol veya sertifika bulunmalıdır. Eğer yoksa bu tür likitlerden uzak durmak gerekir. Ayrıca sahte likitlerin üzerinde son kullanma ve üretim tarihleri, kapağında emniyet kilidi bulunmaz. Sahte ve kalitesiz likitlerin şişesinde, içeriğindeki maddelerin neler olduğu ve miktarlarının ne kadar yer aldığı belirtilmez. Bu sebeple likit dolum sıvısı alınırken bunlara dikkat etmek gereklidir.

 

 Kaliteli Bir Likit Nasıl Anlaşılır?

 

Kaliteli bir elektronik sigara likiti, suya yakın bir seviyede akışkanlığa sahip değildir. Biraz kıvamlı olarak tabir edilecek olan bu sıvı, kullanım sırasında da bazı özelliklere sahiptir. Örneğin, kaliteli likitlerde yoğun ve istenildiği biçimde bir duman ortaya çıkmaktadır. Ayrıca kaliteli likitler, diğerlerine göre daha yavaş tükenirler. Elektronik sigara likiti seçerken, bu kriterleri değerlendirmek daha sağlıklı ve keyifli bir elektronik sigara deneyimi yaşatacaktır.

 

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font