Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigara Likitleri Nasıl Seçilir?

Elektronik sigara sanıldığından daha az zararlı!

 

Elektronik sigara, son yıllarda tütün mamullerinden dolayı birçok kişinin hayatını kaybetmesinden dolayı bir çözüm yolu olarak görülmeye başlanmıştır. Bu sigaralarda su buharı ve nikotinden başka, normal yöntemlerle üretilen sigaralardaki diasetil ile formadehit ve benzeri insan sağlığına zarar veren maddelerin çok miktarda olmasından dolayı daha fazla tercih edilmesini sağlıyor.

Bu verilerle elde edilen sonuçlara göre elektronik sigara likit normal tütün sigaralarından çok daha az sağlığa zararlı olduğu ortaya çıkıyor. Uzun vadeli kullanım söz konusu olduğunda likit sigaranın zararları hakkında net bilgiler yok fakat yine de normal tütün sigarasından daha zararsız olduğu söylenebiliyor. Belli bir sayıdaki sigara tiryakileri ile yapılan deneyler sonucunda bazı yan etkilerle de karşılaşılmıştır. Bunlara öncülük edenler kuru öksürük ve boğaz rahatsızlıklarıdır. Fakat normal sigaradan daha zararsız oluşu da deneyler esnasında kanıtlanmış bir bulgudur.

Nikotin sakızının etkisinden daha fazla etkiye sahip

Nottingham Üniversitesi’ nde yapılan araştırmalara göre elektronik sigaranın sigara tiryakileri için kaçırılmayacak bir fırsat olduğu düşünülüyor. Günümüzde nikotin sakızı ya da bandında bulunan nikotin maddesi kadar nikotin içeren ve seçilen likit aroması ile etrafa hoş koku saçan e likit sigara tiryaki olanlar için kesinlikle tavsiye edilebilecek bir üründür.

Kötü kokular artık olmayacak!

Elektronik sigaraların sağladığı artılardan bir tanesi de etrafa yayılan kokunun yakında bulunan kişiler ve sigara içen kişinin kendisi için gerçekten kötü bir kokusunun olmamasıdır. Elektronik sigaralarda kullanılan aromalar normalde de kullanılan aromalardandır. Bu sigaralarda kullanılan likit aromalar su bazlı olduğu için kullanan kişi için büyük riskler taşımamaktadır. Ayrıca elektronik sigara dudak tiryakisi olan kişiler için de avantajlı bir ürün. Çünkü tütün malzemesi olan ve çok daha fazla zarar veren normal sigara yerine daha az zararı olan bir elektronik sigara ile dudak tiryakiliğini devam ettirebilir.

Elektronik sigaralar, içerisindeki aromalara göre etrafa koku yaymaktadır. Çok fazla da aroma çeşidi bulunduğu için, çevreyi ve kullanan kişinin kendisini rahatsız etmeyecek türden kokuya sahip bir likit seçmesinde fayda vardır. En çok tercih edilen likitler: çilek, kavun, krema, tarçın, karışık meyve, papaya, vanilya gibi çeşitlerdir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font