Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigara Likitleri Hangi Maddeleri İçeriyor ?

Elektronik sigara, sigarayı bırakmak için dünyada uygulanan en etkili yöntem. Buna göre herhangi bir zorlanma hissi yaşamadan sigaradan kurtulmak mümkün olabiliyor. Çünkü elektronik sigara gerçek bir dumana sahip olması ile sigaranın yerine geçebiliyor. Üstelik elektronik sigara likiti ile ortaya çıkan duman, sigarada olduğu gibi çok sayıda zararlı maddeyi içermiyor. Elektronik sigara likitiyle elde edilen dumanı sadece su buharı ile sağlanıyor.

Elektronik Sigara Likiti Sağlıklı Mı?

Elektronik sigaralarda kullanılan likit nedir sorusunu cevaplamak için, bu likitte kullanılan maddeleri incelemek gerekiyor. Bu likitin içeriğinin büyük bir çoğunluğunu bitkisel gliserin oluşturuyor. Sağlığa herhangi bir zararı olmayan bu maddenin dışında sigara likitlerinde, yüzde 5 veya 6 oranlarında nikotin kullanılmaktadır. Nikotin tek başına, insan sağlığına sigaranın verdiği zararları veremez. Sigarada asıl zararlı olan maddeler katran, amonyak gibi zehirli maddelerdir. E-liquid bu maddelerin hiçbirini içermemektedir.

Bazı elektronik sigara likitlerinde tütün esansı da kullanılmaktadır. Bu sayede farklı aromalar ile likit zenginleştirilerek, farklı bir içim kalitesi yaratılır. Elektronik sigara ile oluşan duman, tamamen su buharıdır. Gerçek sigarada olduğu gibi zararlı maddelerin yanması ile oluşan, zehirli bir duman değildir.

Elektronik Sigara Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektronik sigaranın, sigarayı bırakma amacı ile kullanıldığı unutulmamalıdır. Elektronik sigara, sigaranın yerine sürekli olarak kullanılacak bir ürün değildir. Sigarayı bırakma aşamasında tiryakilerin hissetmiş olduğu yoksunluk belirtilerini gidermek ve el ve dudak alışkanlığının yerine koyulmak için hazırlanan bir üründür. Elektronik sigara, yaklaşık olarak üç aylık bir kullanım ile sigaradan tamamen kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Bu süre içerisinde vücut kendisini, sigaranın olumsuz etkilerinden arındırır ve sigaranın içeriğinde yer alan zararlı maddelere karşı hissedilen bağımlılık duygusu yok olur.

 Elektronik Sigara Kilitlerinde Kullanılan Aromalar Nelerdir?

Elektronik sigara likitlerinde kullanılan e likit aroması oldukça farklı çeşitlerde hazırlanmaktadır. Bu aromalar, vanilyalı, kahveli, çikolatalı ve hatta Hindistan cevizinden mentole kadar uzanan büyük bir yelpazede sunulmaktadır. Hazırlanan bu aromalı likitler, sigarayı bırakma aşamasında kullanılan elektronik sigaranın içimini kolaylaştırmaktadır. Fakat aromalı likit kullanmak istemeyenler için sade likitler de satılmaktadır

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font