Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigara Likiti Evde Yapılabilir Mi?

Son zamanların en etkili sigara bırakma ürünü olan elektronik sigaraların kullanım oranı, gün geçtikçe yükseliyor. Elektronik sigaraların pek çok avantajı var. Bu ürün sayesinde sigaranın içinde yer alan zararlı maddelerden etkilenmek, söz konusu değil. Bunun yanında elektronik sigara likitini, isteğinize göre hazırlayarak, kendi içim keyfinize göre bir likit elde edebilirsiniz. elektronik sigara likit yapımı basittir. Ama bunun için bazı bilgilere sahip olmak gerekli…

  Elektronik Sigara Likiti İçin Hangi Malzemeler Gerekli?

Elektronik sigara likiti için propilen glikol, bitkisel gliserin, gıda aroması veya elektronik sigara likiti aroması, bir de nikotin bazına ihtiyaç duyulmaktadır. Dilerseniz nikotin bazını kullanmadan da bu likiti hazırlamak mümkündür. Elektronik sigara likiti için bu malzemelerin oranlarını iyi ayarlamak gerekiyor. Tavsiye edilen ölçüler elbette var. Fakat likit hazırlamaya alıştıktan sonra, kendi ölçülerinizi kendiniz belirlemeye başlayacaksınız. İlk kez likit hazırlayacak olanlar için 200 ml poropilen glikol, 600 mg bitkisel gliserin ve 200 ml kadar da gıda aroması katmak yeterli olacaktır.

Nikotin bazını ise, ihtiyaç duyduğunuz kadar kullanabilirsiniz. Sert içimli bir likit isterseniz nikotin miktarını biraz fazla koyabilirsiniz. Fakat 10 mg’dan daha fazla nikotin kullanmanız önerilmemektedir. Unutulmaması gereken bir durum var ki, nikotin her ne kadar gerçek sigaranın içeriğindeki diğer maddeler kadar zararlı olmasa da, elektronik sigarayı kullanmaktaki amacınız, sigarayı bırakmaktır. Bu nedenle likit içerisine koyduğunuz nikotin miktarını, her seferinde daha da azaltarak, kullanmayı bırakmalısınız.

 Likit Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nikotin bazının, ellerle temas etmemesine özen göstermelisiniz. Çünkü sıvı halde bulunan nikotin, cilt üzerinde tahrişe neden olacaktır. Bu sebeple elektronik sigara likitini hazırlarken, mutlaka ellerinize plastik eldiven takmalısınız. Likitin malzemelerini karıştırdıktan sonra, çok uzun bir süre çalkalamak gerekiyor. Hatta bu işi bir karıştırıcı yardımı ile yapabilirsiniz. Karışım tamamlandıktan sonra, hemen kullanmanız tavsiye edilmiyor. Bu karışımın en az bir saat kadar dinlendirilmesi, malzemelerin kıvamını kazanmasına yardımcı olacaktır. Likiti hazırlarken yiyecek veya meyveli kokulardan hoşlanmıyorsanız, aroma kullanmayabilirsiniz. Bu aromalar ve gereken malzemeler elektronik sigara likit satış sitelerinden temin edilebilmektedir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font