Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55
HCigar VT Inbox 75W TC mod

Elektronik Sigara Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektronik sigara kullanımı, sigarayı bırakmak isteyenler tarafından dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Gerçek sigaranın içindeki zararlı maddelerin hiç birini taşımayan elektronik sigara likitleri, sadece çok az oranda nikotin bulunduruyor ve eğer istenirse, nikotinsiz likitler de mevcut. Tüm bu sebeplerle, sigarayı bırakma konusunda bir devrim yaratan elektronik sigarayı kullanırken bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor.

 Bataryaları Kullanırken Dikkat Edin

 

Elektronik sigaranın bataryası, likitin ısıtılarak dumana dönüştürülmesi görevini sağlar. Fakat doğru kullanılmazsa, bazı sorunlara yol açabilir. Bu nedenle bu bataryaları şarj ederken özenli olmak gerekiyor. Asla tam olarak dolmamış bataryaları kullanmayın. Çünkü yarım doldurulan bataryalar, işlevini tam olarak yerine getiremez ve zorlanır. Zorlanan bir batarya da kaliteli bir çalışma sergileyemez. Böylelikle elektronik sigaranın ömrü kısalmış olur.

 

Bataryayla ilgili dikkat edilecek bir diğer husus da, bataryayı elektronik sigaraya tam olarak yerleştirmektir. Yerine tam oturmayan bataryaların, ateşleme sistemi doğru çalışmaz. Likit tam olarak ısınmadığı için yeterli duman elde edilmez. Bu yüzden daha çok kullanım ihtiyacı hissedilir. Ayrıca elektronik sigara bataryalarının sık sık kontrol edilmesi ve gerekiyorsa değiştirilmesi, daha güvenli bir kullanım sunacaktır.

 Yeni Başlayacak Olanlar İçin

 

Elektronik sigarayı kullanmaya yeni başlayacaksanız, mutlaka ürünün içerisindeki kullanım kılavuzunu okuyun ve daha önce kullananlardan bilgi alın. Çünkü ilk etapta bataryanın şarj edilmesi, likitin nasıl doldurulacağı, likit tankında en fazla ne kadar likit bulunabileceği gibi konularda zorlanmanız mümkün. Bunları iyice öğrendikten sonra, sorunsuz bir şekilde elektronik sigarayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Elektronik sigaranın likit tankında sızıntı varsa, bu tankı asla kullanmamalısınız. Uzun süreli kullanımlarda likit tankı çatlayabilir. Böylelikle dışarı sızıntı yapar. Böyle durumlarda likitin içinde saf halde bulunan nikotinin, ellerinizle temas etmesine engel olun. Çünkü saf nikotin oldukça güçlü bir maddedir ve cilde temas ederse, tahriş yaratabilir. Bu sebeple, çatlayan likit tanklarını hemen değiştirmekte yarar vardır. Elektronik sigaranın her parçasının olduğu gibi likit tanklarının da yedekleri bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili, her türlü elektronik sigara ürününü güvenle temin edebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font