Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55
cam e sigara likit şişesi

Elektronik Sigara Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektronik sigara neden tercih edilmektedir?

 

Hayat şartlarının olumsuz getirilerinden biri olarak sigara kullanımı her geçen gün artmaktadır. Fakat insanlar tütün sigarasının zararlarının farkında olduğundan dolayı, bir yandan sigarayı bırakmak için çözüm yolları aramaktadırlar. Bunun için ise elektronik sigara en iyi yardımcılardan biri olmaktadır. Sebebine gelince; tütün sigarasına göre çok daha az zararı vardır. Bununla birlikte sigarayı bırakmak isteyenler için mükemmel bir alternatiftir. Çünkü elektronik sigara likit aroma nikotin oranı zamanla azaltılabilmektedir. Böylece yavaş yavaş sigarayı bırakmak için adımlar atılmış olunmaktadır.

 

Ayrıca kullanımı ise oldukça kolaydır. Yalnızca aroma seçiminde hem kişinin kendisini hem de etraftaki kişileri rahatsız etmeyecek koku özelliğinde olmasına dikkat etmek gerekebilmektedir. Elektronik sigara içilirken tütün sigarasına göre oldukça az duman sahası oluşturmaktadır. Bu ise kötü kokunun oluşmasını engellemektedir. Zaten sigara içenlerin en büyük şikâyetlerinden değil midir? Her yer çok kötü koktu, üstüm başım, saçlarım koktu gibi yakınmalar hep duyulur. Bu yüzden artı yönlerinden bir tanesi daha sigara dumanından kurtarıyor olmasıdır.

 

Likit dolum sıvısında nelere dikkat edilmeli?

 

Elektronik sigara kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konudur likit dolum sıvısı. Bu konuda son derece hassas ve özenli olunması gereklidir. Çünkü elektronik sigaradan çıkan duman bu likit sıvı sayesinde oluşmaktadır. Yani elektronik sigara içilirken çekilen likit sıvı direk olarak iç organlara gidiyor. O yüzden kesinlikle kaliteli olmalıdır. Sahte dolum sıvısının anlaşılması aşağıdaki noktalara dikkat edilmesiyle mümkün olabilir.

 

– Orjinal olmayan dolum sıvısı düz beyaz renkte ve adi plastik kutulara doldurulur.

– Kullanılan plastik şişe üzerinde bandrol olmaz.

– Şişenin üzerinde mg (elektronik sigaradaki buharın sertlik, nikotinin doygunluk oranı) seviyesi hakkında bilgi veren etiket bulunmaz.

– Şişe içerisindeki sıvı ile ilgili şişenin üzerinde son kullanma tarihi bilgisi olmaz.

– Şişeye doldurulmuş olan sıvıların yapısı daha akışkan haldedir.

– Plastik şişelerin kapak ağızlarında kilit olmaz.

– Şişede plastik malzeme jelatin ile kaplı değildir.

– Elektronik sigara e likit sıvıları sadece belli şişe ml ölçülerinde satılır. Çok ara ya da farklı ölçeklerin kullanılması söz konusu değildir. Genellikle kullanılan ölçüler: 10 ml. ve 20 ml.’ dir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font