Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara nedir?

Elektronik sigara son dönemlerde insanlar tarafında rağbete uğramış bir elektronik alettir. Elektronik sigara, sigarayı bırakmak isteyenler için veya sigara paketlerine herhangi bir ücret vermemek için kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Günümüzde sayısız insan tarafından beğenilerek ve sevilerek kullanılmaktadır. Ürünü insanlar tarafından gözde yapan birinci etken, dumanı ve tadıdır. Dumanı oldukça yoğun, tadı ise aromalıdır. Elektronik sigaranın içinde herhangi bir katkı maddesi veya nikotin bulunmamaktadır. Yaşanılan çağın elektronik çağı olması ile birlikte, insanlar tarafından belirli ihtiyaçlar doğrultusunda sigaranın zararı en aza indirilmeye çalışılmıştır. Sigaranın fiyatları son dönemde artış göstermesi, elektronik sigara kullanımını oldukça arttırmıştır.

Elektronik sigara nasıl kullanılır?

Elektronik sigara iki ayrı temel parçadan oluşmaktadır. Birincisi kit, diğeri ise likittir. Likit halk arasında elektronik sigara sıvısı olarak kullanılmaktadır. Yoğun dumanın çıkmasını sağlayan likittir. İlk olarak likit temin edilir. Fakat bilinmesi gereken bazı konular vardır. Elektronik sigarayı kullanırken, eğer likit bölümü boş ise kullanılmamalıdır. Likit bölümü boş olduğunda ağza kötü ve tatsız bir duman gelmektedir. Bu çekim zamanla makineyi bozmaktadır. Bu nedenle likit kullanımı önemlidir. Likit işlemi tamamlandıktan sonra ise, elektronik sigara şarj edilmelidir. Elektronik sigaraya şarj edilebilir pil alınması gerekmektedir. Burada da dikkat edilmesi gereken konu, halk tabiri ile merdiven altı pil kullanımıdır. Bu piller zamanla elektronik sigaraya zarar vermekte hatta daha kötü sonuçlar doğurmaktadır.

Şarj dolum işleminden sonra, likit haznesi kontrol edilir. Ardından elektronik sigaranın üzerinde bir düğme bulunmaktadır. O düğmeye basılarak duman çekilir. Çekim işlemi bittikten sonra parmak tuştan çekilir. Yoğun duman alınıyor ise elektronik sigara rahatlıkla kullanılabilir. Likit kullanımı oldukça önemlidir. Eğer çok duman isteniyor ise en iyi e likit aroması kullanılmalıdır. Likit aromaları, elektronik sigaranın ağızda bıraktığı tattır. Bu tat çeşitlilik göstermektedir. Elektronik sigaranın halk arasında beğenilmesinin sebebidir. Sigara kullanımını azaltmak için veya bırakmak için kullanan elektronik sigara sahipleri, nikotin ayarlama bölümünden ilgili ayarlamayı yapar. Nikotin oranı dijital ekran üzerinde gösterilmektedir. Nikotin oranı sigaraya bağımlılık derecesine göre, kişi tarafından değiştirilir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font