Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55
elektronik sigara

Elektronik Sigara Kullananlara Öneriler

Elektronik Sigara Kullananlara Öneriler

Elektronik sigara, gerçek sigaranın verdiği zararlardan kurtulmak ve tütün alışkanlığını tamamen bırakmak içi etkili bir araç. Sigarayı bırakırken, hiçbir sıkıntı yaşamadan bu alışkanlıktan kurtulmayı sağlayan elektronik sigaralar, kullanırken ihtiyaç duyulacak terimlere sahiptir. Elektronik sigarayı kullanırken bu terimleri bilmek, daha keyifli bir içim sunacak hem de daha bilinçli bir kullanıcı olmayı sağlayacaktır.

 Elektronik Sigara Terimleri

Elektronik sigaranın bölümlerine verilen isimler var. Bu isimleri bilmek, onları satın alırken veya değiştirirken büyük kolaylık sağlayacaktır. Örneğin, elektronik sigaranın “Tank” adı verilen parçası, likitin konulduğu bölümdür. Bu bölüm atomizer, atty, ato olarak da adlandırılıyor. Elektronik sigara tanklarının limitleri, birbirinden çeşitlidir. Bu limiti belirlerken nasıl bir sigara kullanıcısı olduğunuzu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yani günlük hayatınızda çok sigara içen biriyseniz, tankı daha geniş olan bir model satın almanız öneriliyor. Çünkü çok sigara içen birinin, bu alışkanlığından kurtulması, bir anda olmayacaktır. Üstelik elektronik sigaranın likitindeki nikotin oranı gerçek sigaradan daha düşük olduğu için, başlangıçta çok fazla likit tüketiminiz olacaktır. Bu sebeple tank limiti yüksek olan modelleri almanız daha iyi bir tercihtir.

 Elektronik Sigarada Mod Ve Coil

Elektronik sigara terimleri arasında “coil” ifadesini de sıkça duymuşsunuzdur. Coil, elektronik sigarada tankın içinde bulunan bir bölümdür. Bu bölümde etrafı pamuk türünden bir madde ile sarılı teller bulunmaktadır. Bu teller, tankın içindeki likitin ısıtılmasını ve dumana dönüşmesini sağlarlar.

 

Elektronik sigarada “mod” terimi ise, bataryanın bulunduğu kısımla ilgilidir. Pili yani bataryayı taşıyan kısıma mod adı veriliyor. Bütün bu parçaların bir direnç ve kullanım kapasitesi bulunmaktadır. Elektronik sigara seçerken, kendi kullanım sıklığınıza göre bu kapasiteyi belirlemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde düşük güce sahip bir ürün alırsınız ve bu ürün de çok dayanıklı olmaz. Elektronik sigara kullanmaya başlayacakların aklında, pek çok soru işareti uyanmaktadır. Bu ürünün gerçekten de sigara alışkanlığından kurtulmaya yardımcı olup olmadığına, içinde kullanılan likitin özelliklerine ve bu likitin içinde kullanılan maddelerin neler olabileceğine dair olan aklınızda ki tüm sorularınız için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font