Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigara İle Sigara Nasıl Bırakılır ?

YAYGINLAŞAN BİR SİGARA BIRAKMA YÖNTEMİ

 

Şimdiki zamanda sağlıklı yaşam tarzı yaygınlaşmakta ve en büyük sorunlar sigara ve alkol içiciliği sayılmaktadır. Alkolizmle mücadele etmek zor olsa da sigara bağımlılığına karşı bilim adamları her geçen gün yeni yöntemler icat etmektedirler. Nikotin bandı, özel sakızlar, psikoterapist seansları ve sigara zararını telkin eden hipnotizörler gibi tüm yöntemler kişinin öldürücü sigara içme alışkanlığını bırakması için sıkça kullanılan yöntemlerdir. Nispeten sıkça sigara içenler için en modern yöntem elektronik sigaradır. Elektronik sigara likit ve aletten oluşan bir cihazdır.

 

ELEKTRONİK SİGARA İLE SİGARA BIRAKMA

 

Sigara içmeyi bırakmak isteyenler için verilebilecek birkaç tavsiye şudur;

 

– Sigara bırakmak için öncelikle istek gereklidir. Reklam kliplerine ve arkadaş tavsiyelerine uyarak gelen istek geçici olmaktadır.

 

– Elektronik sigaraya başlandığında elektronik sigara likit dozu önemlidir. E likit normal sigaradaki nikotin dozundan daha az nikotin barındırmamalıdır. Vücut ihtiyaç duyduğu nikotini elektronik sigara likit karşılayınca tütüne olan bağımlılığı azalmaktadır çünkü organizma nikotini başka yoldan da alabileceğini anlamaktadır.

 

– İçici tamamen elektronik sigaraya geçiş yaptığında e likit nikotin oranını aşamalı olarak düşünmeye başlamak mümkündür. En önemli nokta bunu aşamalı yapmaktır. Çünkü hızlı bir iniş vücutta anormal tepkilere yol açacak ve daha az içmek yerine daha fazla içme ihtiyacı doğuracaktır. Zamanla en hafif likit geçişi yapılmalı ve günlük çekiş sayısı azaltılmalıdır.

 

KangerTech CUPTI 75W TC e sigara

– Likitin artık kullanılmadığı evrede bazı içicilere biraz daha elektronik sigara kullanmaları önerilmektedir. Ancak bu sefer sıfır oranlı likit seçilmektedir. Bu, sigara içme refleksinin zamanla sönmesi için yapılmaktadır. Yani bir hafta boyunca günde iki kez kullanıp sonra tamamen “hayır” demek gerekmektedir. Böylece bu öldürücü alışkanlık bırakılmış olacak ve sinir sistemi bunu daha kolay atlatmış olacaktır.

 

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font