Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik Sigara Dolum Sıvısının Orjinalliği Nasıl Anlaşılır?

Sigara bağımlılığından kurtulmak isteyen tiryakilerin bir nevi kurtuluş aracı olarak gördükleri ve bu nedenle kullanmayı seçtikleri ve günden güne popülerleşen elektronik sigara, Elektronik sigara dolum sıvısı ile kullanılır. Elektronik dolum sıvısı genellikle diğer bir adıyla e-liquid ya da elikit olarak ifade edilmektedir. Elikit elektronik sigaranın içindeki özel bölüme doldurulur. Daha sonra bu sıvı yine özel bir mekanizma ile buhara dönüşür ve elektronik sigarayı kullanan kişiye sigara içiyormuş hissi verir. Böylece sigara içme isteği baskılanmış ve sigaranın vücuda verebileceği zararlardan uzak durulmuş olur.

 

Likit Nedir?

 

Elektronik sigara adını duyan pek çok kişinin karşılaştığı bir ifadedir elikit. Likit nedir? Sorusu için şöyle bir yanıt verilebilir. Likit ya da elikit olarak ifade edilen madde sıvı halde olan ve elektronik sigaralar içinde kullanılmak üzere özel olarak üretilmiş bir maddedir. Likitler, kişilerin zevklerine uygun olabilecek farklı e likit aroması ile tatlandırılabilmektedirler. Çikolata tadında, karpuz tadında ve daha birçok farklı aromalar katılarak tatlandırılmış olan elikit seçenekleri arasında tercih yapmak mümkün.

 

Elektronik Sıvısının Orijinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılabilir?

 

-Elektronik sigara dolum sıvısında orijinallik son derece önemlidir. Aksi taktirde sağlığınız ciddi ölçüde tehlikede demektir.

-Bir elektronik sigara dolum sıvısının orijinal olmadığının anlamanın en iyi yollarından biri de ürünün içine konulmuş olduğu ambalajıdır. Sahte elektronik sigara dolum sıvısı likit düz beyaz ya da şeffaf ve basit bir ambalaj içine doldurulmuş durumda olur.

-Sahte ürünlerin üzerinde orjinal olduğunu ifade eden herhangi bir sertifika veya bandrol bulunmaz.

-Ürünün üzerinde son kullanma tarihi yoktur.

-Ürün içindeki nikotin oranı hakkında herhangi bir bilgi bulunmaz.

-Likit doldurulmuş olan şişenin üzerinde daha önceden açılmış olup olmadığını gösteren herhangi bir jelatin kaplama yoktur.

-Sahte olan likitler, orijinal olan likite göre daha akışkan bir özelliğe sahiptir.

-Sahte ürünlerin şişelerinde hiç bir biçimde emniyet kilidi yoktur.

 

Tüm bu detaylara dikkat ettiğinizde satın almış ürünün sahte mi yoksa kaliteli bir marka ürünümü olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. Sigarayı bırakarak sağlıklı vücuda kavuşmak isterken sağlığınızdan olmamak için sahte ürün kullanımından mutlaka kaçınmalısınız. Çünkü sahte olan ürünler akciğer ve diğer iç organlara nüfuz ederek sizi sağlığınızdan edebilir.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font