Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

E Sigara Likiti Nedir?

E sigara nedir?

Elektronik sigara yani e sigara, sigara bağımlılığından kurtulamayan insanlar için tasarlanmış bir cihazdır. Elektronik sigara biçim olarak sigaraya benzer şekilde tasarlanmıştır. Bunun sebebi sigara bağımlılığı olan kişilerin çoğunluğunun sigarayı alışkanlıktan bırakamıyor oluşuna dayanmaktadır. El alışkanlığı veya dudak alışkanlığı olarak sigaraya devam eden kişilerin, bu alışkanlık eksikliğini hissetmemesi bırakmalarına psikolojik olarak fayda sağlamıştır. Elektronik sigaranın kullanımı çok basittir. İçerisindeki tüm kısmına likit denen elektronik sigara sıvısı doldurulur ve şarjı bittikçe şarj edilir. Bunun dışında kullanıcının yapması gereken herhangi bir işlem yoktur.

 Likit nedir?

Elektronik sigara sıvısı denen likit, çeşitli aromalarda üretilir. Likit seçimi, likit yapımı elektronik sigara kullanan kişiler için çok önemlidir. Bunun sebebi elektronik sigara kullanılırken içeri çekilenin likit aroması olmasıdır. Likit kalitesiz ise, kullanıcının içine çektiği madde de zararlı olacaktır. Likit seçilirken içinde ne olduğu belli likitlerin tercih edilmesi önemlidir. Bu tür likitlere orijinal likit denir.

           E sigara likit kullanımını evde yapmayı tercih eden kullanıcılar da vardır. Likit yapımı çok zor bir işlem değildir. Evde likit yapabilmek için nikotin, aroma veya gliserin / gliserol maddelerine ihtiyaç var. Bu maddeler sahip olan herkes evde likit hazırlayabilir.

           Elektronik sigara likit fiyatları da alınacak yere göre değişiklik gösterir. İnternetten likit almak genellikle daha ekonomiktir. Likit sıvısı tekli veya paket halinde satılabilir. Tekli olan fiyatlar 10 ile 50 lira arasında değişirken. Paket halinde satılan likit sıvıları da 80 TL ile 150 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Likit alınırken alınacak site veya kurum iyi araştırılmalıdır. Likitler kapalı kutularda gelmelidir. Likit kutusunun dışında içindekiler kısmı, son kullanma tarihi ve üretim bilgileri gibi bilgiler yer almalıdır. Likit sıvısının olduğu kutunun kapağında koruma bandı olmalıdır. Bu tür bilgileri edindikten sonra likit alışverişi yapmaya karar vermekte fayda vardır. Likit sıvısı doğru hazırlanmamış kutular, genellikle düz beyaz şekilde gönderilir. Kapağında koruma bandı bulunmaz ve son kullanma tarihi, üretim tarihi gibi bilgiler bulunmaz. Bu tür likit sıvılarına güvenmemek gerekir. Kaynağı bilinmeyen likit kullanmak yerine evde yapmak daha faydalıdır.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font