Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

E Sigara Likiti Ne İşe Yarar?

E Sigara Likiti Ne İşe Yarar?

Elektronik sigara son yıllarda oldukça yaygın bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Fakat elektronik sigara seçimi bunu ilk kez kullananlar için oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra elektronik sigara kullanımında kişinin nikotin ihtiyacını karşılayan likit sıvının tercihi de önemli bir diğer konudur. Likit sıvı elektronik sigaranın çalışmasına yardımcı olan ve buhar sağlayan atomizerin içerisine eklenerek kullanılmaktadır.

            İlk kez elektronik sigara kullanan kişilerin düştükleri en büyük hata ise e sigarayı manuel sigara ile karşılaştırmak oluyor. Oysaki kaliteli ve iyi hazırlanmış bir likit sıvı ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir. Bu neden ile likit sıvı seçimine dikkat etmek gerekmektedir. E sigara likit sıvıyı kendine göre yapmak isteyen kişiler de bulunur fakat likit yapımı sanıldığı gibi kolay bir iş olmamak ile birlikte ciddi bir bilgi birikimi de gerektirmektedir. Bunun yanı sıra likit sıvı yapımında deneyim de oldukça önem arz etmektedir.

E Likit Yapımında Hangi Maddeler Kullanılır?

E sigara için olmazsa olmazlardan biri olan likit sıvı yapımında farklı bileşen kullanılır. Bu bileşenlerin içerisinde nikotin ve aroma verici gibi maddeler de bulunmaktadır. Nikotin kişinin nikotin ihtiyacını karşılarken aroma ise bir nevi tatlandırıcıdır ve kişilerin zevklerine göre farklı aromalı likitler kullanılabilir. Bu tamamen e sigarayı kullanan kişinin tercihine ve zevkine bağlıdır. Bunun yanı sıra bazı kişiler aroma vericileri kullanmamayı da tercih edebilmektedir. Elektronik sigara likitinin içerisinde aroma ve nikotin dışında VG ve PG gibi sigaranın içim sertliğini ayarlamaya yardımcı olan maddeler vardır ve bunlar bir nevi gliserindir.

 Likit Yapımında Kullanılan Ölçüler Nasıl Belirlenir?

E sigara likiti yapımında öncelikle ciddi deneyime sahip olmak gerekmektedir. Daha sonrasında ise likit hazırlamada kullanılan maddelerin hangi oranda kullanılması gerektiğini e sigarayı kullanan kişi kendi zevk ve tercihine göre deneme ile belirleyebilmektedir. E likitte kullanılan bileşenler likitin kullanılacağı e sigaranın türüne göre değişim gösterir. Elektronik sigara likit fiyatları ise yine kullanılan ürünlerin kalitesine ve e sigaranın çeşidine göre farklılıklar göstermektedir. Karmaşık olmayan bir e sigara kullanımı ile işe başlamak iyi bir adım olacaktır.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font