Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

E Likit Yapımında Kullanılan Maddeler Nedir?

E Likit Yapımında Kullanılan Maddeler Nedir?

           Elektronik sigara likit satış yapan pek çok site bulmak günümüzde mümkün olmak ile birlikte son yıllarda e sigara kullanımının artışı kadar e sigarada kullanılmakta olan likit sıvısında ev yapımı tercihi de artmıştır.

E sigara likiti yapımı sanıldığı kadar zor olmasa da yine de belli bir deneyim, birikim istemektedir. E likit sıvılarında düşünüldüğünün aksine sadece 4 farklı bileşen vardır. E sigara zaten özü itibari ile basit bir sistem üzerine tasarlanmıştır. Bir atomizer ve bir bataryadan oluşan e sigara kullanımı tüm dünyada giderek yaygınlaşmaktadır. Özellikle tütün gibi insan sağlığı açısından oldukça zararlı olan işlenmiş maddelerden insanları korumak adına üretimi yapılmış olan ürün sigarayı bırakmak için mücadele eden pek çok kişinin imdadına yetişmektedir.

Aroma Verici Kullanmak Gerekli Mi?

           Elektronik sigara likit yapımı için gerekli olan 4 maddeden biri de likit sıvıya tat veren aromalardır. Bu aromalar tamamen kişinin zevkine ağız tadına göre değişim göstermekte olan ürünlerdir. Fakat son zamanlarda e likit sıvısını özellikle kendi yapan kişiler aroma verici ürünü çok fazla tercih etmemektedir. Ayrıca aroma vericiler kullanılırken unutulmaması gereken bir nokta vardır ki o da her aroma verici aynı baskınlıkta değildir. Yani tarçın aromasının çok az bir miktarı oldukça baskın gelirken aynı oranda kullanılan nane aroması aynı baskın tadı sağlamayabilir. Bu neden ile tercih edilen aromanın rayihası önemlidir.

Buhar Oluşumunu Sağlayan Nedir?

E sigara likiti yapımında kullanılan diğer üç maddeden bir diğeri ise nikotindir. Nikotin kişilerin nikotin ihtiyacına cevap verir fakat sigara gibi bir etkisi bulunmaz. Bunun yanı sıra e sigara likiti yapımında kullanılan VG isimli bir madde bulunur ve bu madde işte e sigara da buhar oluşumunu gerçekleştiren maddedir. Bunun dışında son olarak ise PG isimli başka bir madde bulunur ki bu da gerçek sigara hisse vermesi adına boğazdaki vuruşu sağlamaya yardımcı olan bir üründür. Tüm bu bahsi geçen ürünlerin bileşimi ile e sigara likiti yapılabilirken bu ürünlerin bileşimi için mükemmel bir oran yoktur.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font