Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

E-Likit Neden Tercih Edilmelidir?

Elektronik sigara içerisinde bulunan dolum sıvıları elektronik sigara kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisidir. Likit nedir, Kesinlikle elektronik sigara içerisinde bulunan e-liquid (e-likit) maddesinin orijinal olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü içilen sigaranın buharı vücudumuza direk işler. Bu nedenle hiç kimse vücuduna zarar verecek bir maddenin buharının içine girmesini istemez. Günümüzde orijinal olmayan dolum sıvıları yaygınlaşmaktadır. Şişe üzerin bandrol olmasına ve son kullanma tarihine gibi birçok ayırt edici özellikleri dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

E-Likit Nedir?

 

           Likit nedir sıvı, akışkan anlamına gelirken dolum sıvı olan e-likit sigara kartuşlarına doldurulan maddedir. Diğer sigaralara göre daha ekonomik olmakla beraber rahat bir kullanım da sağlamaktadır. e-liquid propilen glikol (PG) ve bitkisel gliserin (VG) olma üzere iki çeşitten üretilmektedir. Organik bileşenlerden üretildiği için kullanım için güvenilirdir. Propil glikol içeren e-likit çok ince yoğunluğa sahip olmakla beraber daha az yapışkan maddeden üretilmektedir.

 

Tatsız ve kokusuz olmasıyla aroma tadını etkilememektedir. Bitkisel gliserin içeren e-likit ise daha fazla buhar isteyenler için idealdir. Çok yüksek miktarda buharın çıkmasını sağlar. Tatlı bir tadının olması sebebiyle aroma tadı anlaşılamamaktadır. Çok daha kalın yoğunluğa sahip olmakla beraber daha fazla yapışkan maddeden üretilmektedir. Eğer çok daha fazla buhar üretmek istiyorsanız propilen glikol ve bitkisel gliserin karışımı bir e-likit karışımı yapmak mümkündür. Sonuç olarak insanların kendi zevklerine göre e-likit içerik seçimi yapabilirler.

 

E-Likit Neden Tercih Edilmelidir?

 

E-likit kullanımının birçok faydaları bulunmaktadır. Birçok faydaları olduğu için günümüzde çok fazla tercih edilmesini sağlamıştır. Bunlar; yeniden kartuş alma gibi bir durum olmadığı için kartuşa çok fazla para harcamak gerekmez, insanların tat zevklerine göre aroma seçimi yapılabilmektedir, insanların isteğine göre miktar ve seviye seçilebilmektedir, çocukların erişimini engellemek için özel kilitten oluşan sisteme sahiptir.

 

 

 

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font