Alışveriş Sepeti

 • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Bir Paket Likit Ne Kadar Süre Yeterli Olur?

Elektronik sigara likitlerinden, likit çeşitlerinden ve bir kutu likitin ne kadar süre kullanıcıya yeteceğinden bahsetmek için öncelikle elektronik sigarayı açıklamak gerekir.

Elektronik sigara nedir?

           Elektronik sigara, sigara bağımlılığı olan ve bu bağımlılıktan kurtulmak isteyen kiiler için tasarlanmış bir çeşit elektronik cihazdır. Bu cihaz sigara şeklinde tasarlanarak hem psikolojik hem fiziksel yönden sigara bağımlılığını bitirmek amacındadır. Sigara bağımlılığı olan kişiler üzerinde yapılan anket ve araştırmalarda çoğu kişi el alışkanlığından, dudak alışkanlığından sigaraya devam ettiğini belirtiyor. Elektronik sigara bu alışkanlığın yerine geçerek insanları sigaranın zararlarından uzak tutuyor. Zamanla sigara içmeyen kişiler de sigaranın yoksunluk hissinden yavaş yavaş uzaklaşmış oluyorlar. Elektronik sigaranın temel çalışma prensibi bu şekildedir.

Likit nedir?

Elektronik sigaralar, likit dolum sıvısı veya likit denilen maddeler ile doldurularak çalışırlar. Elektronik sigara sıvısı yani likitin içerisinde gliserin veya gliserol, aromalar ve nikotin bulunur. Ancak bu nikotin oranı sigaraya göre çok daha azdır. Sigarayı yeni bırakıp elektronik sigaraya başlamış kişilere en yüksek nikotin oranını kullanmaları önerilir. Daha sonra her yeni likit paketinde daha az oranlı nikotine geçilir ve yavaş yavaş bırakılır.

Likit çeşitleri ve likit kullanım süresi

Likit çeşitleri kullanılan aroma sayesinde belirlenir. Aromalar hem tadı hem çıkan buharın kokusunu değiştirdiğinden genellikle herkes kendi kişisel zevkine göre bu aromayı seçer. Likit çeşitleri aşağıdaki gibidir:

 1. Elma
 2. Çilek
 3. Tütün
 4. Kavun
 5. Cappuccino
 6. Üzüm
 7. Vanilya
 8. Karpuz
 9. Karamel
 10. Fındık
 11. Çilek
 12. Hindistancevizi
 13. Kahve
 14. Tarçın

Yukarıda saydığımız gibi likit aroma çeşitleri çok fazladır. Her insan dilediği aromayı seçip elektronik sigaranın tüp kısmına doldurarak kullanmaya başlayabilir. Likit paketleri mililitrelik kutularda satılmaktadır. Bu miktarlar; 10 ml, 20ml veya 30 ml olabilir. 10 mililitrelik bir kutu, günde 1 paket sigara içen bir kullanıcıya ortalama olarak 10 gün gitmektedir. Bu hesaplama kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama olarak oran bu şekildedir. Likit fiyatları da 10 mililitrelik tek bir kutu için 10 TL ile 30 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

 • Body Font