Alışveriş Sepeti

  • Sepetinizde ürün yok!
WhatsApp Sipariş Hattı: (555) 555 55 55

Elektronik sigara likiti pahalı mı?

Ortalık buhar altı oldu , şu buharı yüzüme üfleme… Günlük hayatta sıkça kullandığımız bazı cümlelerin yakın gelecekte artık bu versiyonlarını da duymaya başlayacağız. Başta komik olmayan espri tepkisi vereceğiz ama zamanla alışacağız. Fazla buhar demek , fazla elektronik sigara likiti demek. Ama eskisi gibi 10 -12 liraları düşünmeyeceğiz. Elektronik sigara likitine  ve elektronik sigara donanımlarına vereceğiniz paralar bu miktarların çok çok altında. Aslında sigarada elektronik sigarada hırsız. Sigara ciğerimizden hayatımızdan çaldığı kadar cebimizden de çalıyor . Elektronik sigara likiti ise sağlığınızdan sigaraya oranla %95 daha az çalıyor. Cebinizdende yine bir miktar tırtıklıyor .İngiltere’de University College London da yapılan araştırmaya göre elektronik sigara normal sigaraya oranla insan sağlığına %95 daha az zarar veriyormuş.

İnsan fıtratı değişik . Bir şeyin daha ucuzunu bulduk mu onu , onun daha ucuzunu bulduk mu onu alıyoruz. En sonunda ben bunu kendim yaparım deyip bedavacılığa başlıyoruz. Elektronik sigara likiti de tam buna örnek verilebilecek bir ürün. Genelde ilk başlayanlar değişik likitler alır . Sonra pahalı gelir. Az da profesyonel hissetmeye başladı mı tutmayın küçük enişteyi. Pg ler vg ler nbase ler aromalar , madam coco lar . Allah Allah. Ama adam da haklı. Gir bir yurtdışı e-ticaret sitesine . Varmı bizim ülkemizden pahalı likit . Ben enayimiyim arkadaş. Kendim kralını yaparım der ve yapar da. Ancak sorun şu . Lokalizasyon. Sen kafayı 35 e bölme . Sen herşeyi yapayım deyince hiçbirşeyi tam yapamıyorsun. Hal böyle olunca elin Hollandalısı “Türklerde herşeyden var ama hiçbirşeyden tam yok” der. Sende asarsın bayrakları , Fatihin topları , Fatihin topları.

Ülkemizde elektronik sigara likit fiyatlarının yüksek olmasının sebebi sigaranın üretiminin serbest olduğu bu ortamda bu ürünlerin üretiminin yasak olması. Hal böyle olunca da elektronik sigara likit hammaddelerini yurtdışından kaçak yollarla getirtmek zorunda kalıyoruz.  Dolayısı ile kurumsallaşamayan ve köhnelerde kalıp gelişemeyen kimyacı , eczacı esnaf abilerimizin ürettiği pahalıya imal edilmiş likitlerini kulanıyoruz. Bütün alanlarda dünyanın en pahalı yakıtlarını kullanma rekorunu kimseye teslim etmeyeceğimizi dişlerimizi sıka sıka , ellerimizi masaya vura vura gösteriyoruz.

Bir Yorum Bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

  • Body Font